Zmarł ks. kan. Andrzej Wolny – pierwszy proboszcz naszej parafii

Ze smutkiem informujemy, że w wieku 73 lat 14 stycznia 2021 r. do Domu Ojca odszedł ks. kan. Andrzej Wolny, pierwszy proboszcz naszej Miliardowickiej parafii. Służył wiernym jako kapłan przez 47 lat.
Ks. Andrzej Wolny urodził się 13 lutego 1947 r. w Siemianowicach Śląskich. Wielu wspomina śp. ks. Wolnego jako gorliwego, gospodarnego kapłana, który bardzo troszczył się o powierzoną świątynię parafialną. Starał się doskonalić swą wiedzę teologiczną, niektórzy mieli także szansę docenić jego autentyczny talent malarski.
 
Ks. Andrzej Wolny w naszej parafii

Piękne dzieło rozpoczęcia budowy kościoła w Miliardowicach rozpoczęte przez ks. Miłkowskiego kontynuował ks. Andrzej Wolny, od 1985r. Mianowany proboszczem powstającej parafii. W czasie Jego posługi zakończono prawie wszystkie prace budowlane. Ks. Wolny musiał podjąć trud nie tylko budowniczego kościoła, ale również organizatora życia religijnego nowej parafii i przygotować ją do ważnych uroczystości jak wmurowanie kamienia węgielnego czy konsekracja. W międzyczasie urządzano również wnętrze świątyni, ks. Wolny sam projektował główny ołtarz. 

W okresie duszpasterstwa ks. Wolnego utrwaliła się tradycja uroczystych nabożeństw w intencjach kolejarzy oraz górników. W 1990r. Odbyły się pierwsze Misje Święte, a od 1992r. Zaczęto organizować Dni Fatimskie. Ks. Wolny wraz z parafianami podjął również starania o cmentarz. Zakupiono ziemię i wystąpiono o zgodę do odpowiednich władz. 

Ks. Wolny był proboszczem przez 9 lat. Po ofiarnej posłudze duszpasterskiej został przeniesiony do parafii Godziszka.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014