Zmarł ks. Jerzy Jęczmionka

W szpitalu sióstr boromeuszek w Cieszynie zmarł 17 lipca ks. Jerzy Jęczmionka, długoletni proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Przeżył prawie 84 lata, w tym 60 jako kapłan, przez ponad 30 lat był duszpasterzem czechowickim.

Urodził się 13 października w 1939 roku w Olzie koło Wodzisławia. Jego ojciec zginął na wojnie. Wychowywała go pracująca w kopalni mama. Był jedynakiem.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1963 roku z rąk biskupa Herberta Bednorza. Był m.in. wikariuszem w Strumieniu, a od 1978 roku pracował jako administrator w czechowickiej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Od 1980 roku był jej proboszczem. Posługiwał też kolejarzom jako ich duszpasterz.

Proboszcz parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu ks. Andrzej Zelek przyznaje, że była to jedna z najważniejszych osób w jego życiu.

– Na początku się go nawet bałem. Ten strach przerodził się jednak w autentyczną przyjaźń, która trwała aż do jego śmierci. Wiele się od niego nauczyłem – wspomina duchowny i zauważa, że śp. ks. Jerzy był z pozoru oschły i nieprzystępny, ale głębi serca pełen dobroci i mądrości.

– Był bardzo dobry dla innych, zawsze pomagał ludziom w potrzebie. Skromny, prosty, nie cierpiał uroczystości związanych z jego osobą. Gdy takie się zbliżały, taktycznie brał urlop – dodaje.

Dzięki staraniom ks. Jęczmionki uzyskano pozwolenie na budowę kościoła św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

 

Pogrzeb śp. ks. Jęczmionki odbędzie się 19 i 20 lipca w kościele pw. Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

W środę, 19 lipca, msza św. żałobna o godz. 17.30.

W czwartek, 20 lipca, msza św. i pochowanie na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00.

 

 

Źródło: https://www.czecho.pl

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014