Z wizytą u Matki Bożej Kalwaryjskiej

W sobotę 17.09.2022 liczną grupą parafian, udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej na XV Pielgrzymkę Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich.

Kulminacyjnym punktem była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył biskup Piotr Greger, w koncelebrze kapłanów z naszej Diecezji.
W swojej homilii ks. Biskup mówił o tym, że Kościół broni nierozerwalności małżeństwa, jest promotorem oraz obrońcą każdego małżeństwa i wspólnoty rodzinnej. Nawiązał do słów Św. Józefa Bilczewskiego, „że Kościół broniąc nierozerwalności małżeństwa, broni nie tylko Ewangelii, broni nie tylko siebie, lecz staje w obronie cywilizacji i samych podstaw państwa. Przeciwnie, władza państwa, która wprowadza rozwody, nie tylko nie zwiększa liczby szczęśliwych małżeństw, ale ją umniejsza, nie tylko nie pomnaża moralności publicznej, ale ją niszczy. Ustawa rozwodowa jest wabikiem dla ludzi samolubnych, pułapką, sidłem zastawionym na charaktery chwiejne, słabe, ostatecznie podnietą dla kupczenia ciałem ludzkim”.

Zwrócił uwagę na to, „że także dziecko w niektórych środowiskach przestaje być darem Boga, a staje się efektem arbitralnej decyzji kobiety”.
Ks. Biskup wyznał: „Pragnę w tym szczególnym miejscu na mapie Polski, jakim jest sanktuarium Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, podziękować Bogu za to, że było mi dane urodzić się w rodzinie, gdzie byli ojciec i matka, a nie pierwszy i drugi rodzic. Jestem wdzięczny za to, że kierując się zawsze dobrem dziecka, ucząc i wychowując stawiali wymagania – czasem także słusznie i sprawiedliwie karcili – a nie tylko chwalili, czy rozpieszczali. Dziękuję za przekazany dar wiary, który był tak pieczołowicie pielęgnowany przez wspólną modlitwę rodzinną”.

Piękne słowa, które powinny zapaść w sercu każdego rodzica. Na zakończenie Mszy św. małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.
Dopełnieniem naszego pielgrzymowania była wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy Matce Bożej, że mogliśmy gościć w tym pięknym miejscu, pełnym ciszy i rozmodlenia, jakim jest Kalwaria.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014