XXV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Temat kolejnego Spotkania Młodych LEDNICA 2000, którego hasłem jest słowo “USŁYSZ” przysporzył nam nieco kłopotu. Pandemiczny chaos, kolejny lockdown, miliony obrazków na ekranie komputera – jak pośród tego wszystkiego przedstawić ciszę? I przypomniał mi się o Jan W. Góra OP, który kilkanaście lat temu tłumaczył nam, nastoletnim wtedy, na pierwszej wizycie w dominikańskim klasztorze, że jeśli widzimy zakapturzonego brata to broń Boże nie możemy go zaczepiać, bo kaptur założony na głowę, jest oznaką, że zakonnik się modli. Kaptur sprzyja wyciszeniu, bo ogranicza pole widzenia i chroni uszy przed dźwiękami świata zewnętrznego. Uznaliśmy, że to doskonale wyraża hasło najbliższej Lednicy. Tysiące ludzi zaproszonych zostaje, by zostawić na chwilę cały świat, “wejść do swej izdebki” i w kapturach, jak mnisi, modlić się w ciszy do Tego, który jest w ukryciu. Wierzymy, że to co będzie się działo w ich wnętrzach, będzie niezwykłe, pełne barw, życia, radości oraz wolności, jaką dać może tylko Chrystus.
Zapraszamy na stronę internetową XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 ->
 

PLAKATY

 

               
 

“Słyszę Cię” – pieśń XXV Spotkania Młodych

 

 

Symbole XXV Spotkania Młodych

 
Symbolami tegorocznego Spotkania są: Linijka Lednicka oraz Skrzydła Lednickie.
Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego akurat te symbole będą nam towarzyszyć w tym roku, zapraszamy do przeczytania PONIŻSZYCH opisów.
Linijka Lednicka – to nawiązanie do prostego odcinka, który linijka wyznacza. Jan Chrzciciel jako przewodnik tegorocznej Lednicy nawołuje do prostowania ścieżek. Te drogi są czasem kręte, a linia/linijka to przyrząd umożliwiający ich naprostowanie.
Skrzydła Lednickie – są symbolem wzbijania się górę. Na Polach Lednickich co roku brzmią słowa piosenki „Tylko orły szybują nad granią…”. Te skrzydła to wyraz naszych możliwości do wznoszenia się ponad różnorodne ograniczenia, aby iść dalej – w miłości, wierze, w rozwoju, w dojrzałości, odpowiedzialności. Skrzydła to też jeden z symboli, który wiąże się z prezentowaniem postaci Jana Chrzciciela.
 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014