Wyprawa w góry z Tatą…

W sobotę 19 marca  odbyła się wycieczka górska zorganizowana dla ojców ze swoimi pociechami.
Po  godzinie 8  wyjechaliśmy z przykościelnego parkingu. Kierunek to Żywiec, Węgierska Górka, Rycerka. Dojechaliśmy pod zbocza góry Bendoszka. Celem był właśnie szczyt Bendoszka Wielka 1144 m.n.p.m.   jeden z wyższych w grupie Wielkiej Raczy
Ruszyliśmy po godzinie 9 rozpoczynając zdobywanie szczytu. Nie obyło się bez niespodzianek. Śnieg który zalegał wzniesienia sięgał ponad 1m. Dzięki pięknej pogodzie przez cały czas mogliśmy podziwiać szczyty Beskidu Żywieckiego.
11.20 to godzina o której zdobyliśmy szczyt Bendoszki na którym powitał nas Jubileuszowy Krzyż ziemi Żywieckiej, który został tam umieszczony we września 2000 roku. Jako ciekawostka został on wykonany przez Mostostal Zabrze odział w Czechowicach. Kamień węgielny został poświęcony przez Jana Pawła II 15 czerwca 1999 roku w Krakowie.
Na szczycie Bendoszki znajduje się ogromna hala dzięki czemu rozpościera się przepiękny widok na  Małą  Fatrę, Tatry Zachodnie oraz pasmo Baraniej Góry – Beskid Śląski.
Pogoda była doskonała, zamówiona bezpośrednio “na górze”, przez cały dzień na niebie nie można było dostrzec ani jednej chmury.
Przed godziną 12 dotarliśmy do schroniska na przełęczy Przegibek. Po małym odpoczynku ruszyliśmy dalej w dół zatrzymując się w kaplicy nieopodal schroniska. Po godzinie 13 pokonując około 12km dotarliśmy w okolice Rycerki Górnej, gdzie czekał na nas autobus. Ok godziny 14.30 powróciliśmy do Miliardowic.
Cała wyprawa była wyjątkowo udana. Bardzo dziękujemy Księdzu Zygmuntowi za inicjatywę zorganizowania tego wypadu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wyprawy. Zachęcam w przyszłości wszystkich parafian do uczestniczenia w takich imprezach.
Tak aby wasze dzieci mogły w przyszłości wspominać wyprawy górskie ze swoimi ojcami.
Pozdrawiam
Piotr

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014