Wyjazd do Wadowic i Kalwarii

Wadowice – Kalwaria, 20 maja 2023

Muzeum Ojca Świętego zwiedzałam nie pierwszy raz, to nie przeszkadza w tym, żeby zawsze czuć ten wyjątkowy klimat tego miejsca. Można tam wracać i wracać. Rozważać, modlić się, podziwiać…

A u Matki Bożej, jak u mamy, można się wypłakać. Zawsze pomaga, Mama rozumie, wytrze łzy, pocieszy. Szczególnie wtedy, gdy ziemskiej mamy nie ma się już bardzo długo.

Zostawiłam u Matki Bożej swoje krzyże, z nadzieją, że jak będzie kolejna pielgrzymka to skorzystam z niej żeby pojechać podziękować za otrzymane łaski. Jednak nie to co ja chcę, tylko to co Bóg dla mnie przewidział, niech się stanie.

 


 

20 maja 2023 r. wraz z rodzicami udaliśmy się na pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Śladami naszego umiłowanego Rodaka Karola Wojtyły czyli Świętego Jana Pawła II.

W mieście rodzinnym Ojca św. zwiedzaliśmy Jego dom rodzinny w którym znajduje się muzeum, Kościół w kórym był ochrzczony mały Karolek oraz miejsca jemu najbliższe.

Pani przewodnik w ciekawy sposób przybliżyła nam sylwetkę Papieża , opowiadała ciekawe historie z Jego życia od dzieciństwa aż po życie kapłańskie.

W dalszej drodze naszej pielgrzymki pojechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie uczestniczyliśmy w dróżkach kalwaryjskich.

Następnym celem naszej wędrówki było Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie uczestniczyliśmy w Mszy św przyjmując Komunię św.

Po mszy św. wyruszyliśmy do swych domów. Pełni wrażeń, zadowoleni i wdzięczni Maryji za piękną pogodę i bezpiecznie przeżytą pielgrzymkę .

Dziękujemy Ks. Zygmuntowi za pełen pozytywnych wrażeń dzień spędzony w sercu z Panem Jezusem .

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014