Wyjazd do Łagiewnik

Z „wizytą” u Św. Siostry Faustyny i Jezusa Miłosiernego

Tradycją naszej parafii stało się już to, że w Wielkim Poście pielgrzymujemy do Łagiewnik, by przez wstawiennictwo Św. Faustyny prosić o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych, a także modlić się o jedność w naszych rodzinach, o nawrócenie i powrót do życia sakramentalnego.

Centralnym punktem naszego pielgrzymowania była Msza Św. w głównej bazylice, pod przewodnictwem naszego Ks. Proboszcza Zygmunta. Wcześniej jednak udaliśmy się do kaplicy klasztornej, gdzie znajduje się grób Św. Faustyny i słynący łaskami obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez Adolfa Hyłę w 1944 roku, tego samego artysty, który namalował obraz znajdujący się w naszej świątyni.

Następnie mieliśmy kilka wolnych chwil dla siebie. Był czas na osobistą modlitwę w Kaplicy Wieczystej Adoracji, niektórzy udali się na wieżę widokową, z której można podziwiać piękną panoramę Krakowa. Po Mszy Św. zobaczyliśmy pięć kaplic znajdujących się w dolnej części bazyliki – słowacką, niemiecką, węgierską, grekokatolicką oraz kaplicę z relikwiami św. Faustyny.

Kolejnym celem naszego pielgrzymowania było Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach, do którego udaliśmy się pieszo. Centrum powstało na terenach pozostałych
po Zakładach Sodowych Solvay, w których podczas okupacji pracował Karol Wojtyła. W świątyni ks. Zygmunt oprowadził nas po wszystkich kaplicach, które znajdują się i w kościele górnym i dolnym. W centralnej kaplicy znajduje się ołtarz z relikwią kropli krwi Św. Jana Pawła II. W tej kaplicy wspólnie odmówiliśmy jedną dziesiątkę różańca św.

Pomimo niepogody, nie opuszczała nas pogoda ducha, a radość wspólnego pielgrzymowania i możliwość odwiedzenia tych świętych miejsc dopełniła całości.

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014