WIGILIA czyli "CZUWANIE"

WIGILIA czyli “CZUWANIE”

Czuwanie na Narodzenie Największej Miłości do człowieka.

Każdego roku w wieczór wigilijny każdy z nas raduje się w gronie swojej najbliższej rodziny, wspólnie się modlimy, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok, siadamy do posiłku, wszyscy razem śpiewamy kolędy i wspólnie spędzamy czas, czas który dzisiaj jest tak bardzo cenny.

Nasza Parafia jest właśnie taką rodziną dla osób starszych, chorych i samotnych.

18 grudnia 2021 roku odbyło się spotkanie opłatkowe na które zostały zaproszone osoby z naszej parafii. Przyjaciele Parafii oraz Ksiądz Zygmunt spędzili ten dzień z parafianami aby dać im troszeczkę radości, miłości i pokoju w tak pięknym dla wszystkich czasie.

Przy pięknie przystrojonych stołach goście mogli skosztować – jak na tradycyjnej wigilii – postnych potraw: barszczu, krokietów z kapustą i grzybami, pierogów, smażonego karpia i niezliczonej ilości słodkich domowych wypieków.

Nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania wraz z panią organistką, scholą parafialną, młodzieżą oraz dziećmi bożymi, które przebrane za aniołki, pasterzy, Maryję i Józefa wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.

Na zakończenie, pod pięknie udekorowaną choinką, na każdego czekał drobny upominek.

Uśmiech i życzliwe słowo seniorów – to najlepsze co każdy z nas mógł otrzymać w zamian.

Wszystkie grupy parafialne, które działają przy naszej parafii wzięły udział w tym spotkaniu, każdy miał możliwość dać od siebie odrobinę dobra i miłości dla drugiego człowieka ponieważ:

“Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcać”

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014