W drodze do Betlejem..

W drodze do Betlejem”
W naszej parafii kolędowanie jeszcze się nie zakończyło…
24.01.2020 gościliśmy aktora z Teatru Ludowego z Krakowa Pana Piotra Piecha wraz z siostrą Panią Teresą.
Kolędowanie połączone z jasełkami, ale troszeczkę w innej formie. Aktorami, które wcielały się w postaci Maryi, Józefa, pasterzy, aniołów, były kukiełki.
Pan Piotr wraz z siostrą świetnie połączyli swoją grę aktorską i muzyczną z kukiełkami.
Aktywnie włączali parafian do udziału w przedstawieniu i do wspólnego śpiewania kolęd.
Swym pięknym występem podbili serca parafian.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
 
Od lewej: Piotr Piecha, Teresa Piecha i ks. Zygmunt Mizia z jasełkowymi kukiełkami, które odwiedziły Miliardowice.   Od lewej: Piotr Piecha, Teresa Piecha i ks. Zygmunt Mizia z jasełkowymi kukiełkami, które odwiedziły Miliardowice.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Ze swoim teatrzykiem kukiełkowym odwiedzają parafie i miejsca, w które są zapraszani, od ponad dwudziestu lat. – Od dzieciństwa odstawaliśmy w domu takie teatrum. W końcu nasz tato zbudował teatrzyk i skonstruował wszystkie kukiełki. To on jest pomysłodawcą całej tej machiny, tego teatru. Przygotował go dla nas, swoich dzieci. Oczywiście w tym wszystkim wspierała go mama – opowiada pan Piotr.
Tato Antoni ma dziś 87 lat, mama Zofia – 83. Ich dzieci z troską dbają zarówno o konstrukcję teatrzyku, jak i wszystkie lalki.
Aktorzy zwracają uwagę na twarze Dzieciątka, Matki Bożej i anioła – tato nie miał śmiałości wykonać ich własnoręcznie. Wykorzystał główki gotowych lalek.
Treść przedstawienia, to wierszowana kompilacja wielu scenariuszy jasełek, misteriów bożonarodzeniowych, najpopularniejszych tekstów literackich i ludowych.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014