Tu wszystko się zaczęło….

W minioną sobotę 09.03.2019 udaliśmy się do Wadowic, gdzie głównym celem była wizyta w kamienicy mieszczącej się przy ul. Kościelnej 7, gdzie urodził się i pierwsze 18 lat spędził Karol Wojtyła – nasz Wielki Papież – Święty Jan Paweł II.
Urodziłem się w Wadowicach” – tak zaczyna się życiorys napisany własnoręcznie przez Karola Wojtyłę – dokument ten można zobaczyć i przekonać się, jak ważne to było dla Papieża miasto, odwiedzając Muzeum Domu Jana Pawła II.
Wizyta muzeum zrobiła na wszystkich olbrzymie wrażenie. Przechodząc przez kolejne fragmenty ekspozycji przypominające etapy życia i działalności Ojca Świętego, można poznać Wadowice z początku XX w., zwiedzić mieszkanie, w którym urodził się i mieszkał Karol Wojtyła, obejrzeć ekspozycje poświęcone jego życiu i działalności jako kapłana, biskupa, papieża, przyjaciela młodzieży, podróżnika, narciarza, aktora. Muzeum jest bardzo nowoczesne, multimedialne i każdy – dorosły i dziecko – znajdzie tam dla siebie coś niezwykłego i ciekawego.
Była również możliwość modlitwy w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, przy chrzcielnicy, gdzie 20 czerwca 1920r został ochrzczony Karol Wojtyła.
Nie mogło również zabraknąć wadowickich kremówek i wspólnego zdjęcia przy pomniku
Jana Pawła II.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014