Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon

Św. Hiacynto i Św. Franciszku módlcie się za nami….

Dzień 25.10.2022 r. wpisze się w historię naszego Kościoła w bardzo szczególny sposób. Była to wigilia 34. rocznicy poświęcenia naszej Świątyni, ale nie tylko…. był to również dzień, w którym powitaliśmy w progach naszego Kościoła Relikwie Św. Hiacynty i Św. Franciszka.

Przez cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Kulminacyjnym i najważniejszym punktem była Msza Święta, którą poprzedziła wspólna modlitwa różańcowa, do odmawiania której tak bardzo namawiała Matka Boża w objawieniach Fatimskich.

Eucharystii przewodniczył ks. biskup Piotr Greger w koncelebrze z ks. Wacławem Machurą i naszym proboszczem ks. Zygmuntem. Parafianie dali świadectwo swojej wiary, licznie gromadząc się na Mszy Św. Cieszy fakt, że nie zabrakło również dzieci, które od dziś mają w naszym Kościele swoich Patronów. Relikwie w uroczystej procesji zostały wniesione do naszej Świątyni przez dzieci, które swoim strojem nawiązywały do trzech pastuszków z Fatimy – Hiacynty, Łucji i Franciszka.

Ks. Biskup w swojej homilii zaznaczył, że wszystko zależy od naszego zaangażowania i od dzisiejszego dnia będą nam przypominały o tym te relikwie Dzieci z Fatimy, które będą już tu obecne na zawsze… obecność Franciszka i Hiacynty ma nas prowadzić do źródła wszelkiej świętości, którym jest Chrystus… Chrystus, który żyje w nich i będzie żył na zawsze, bo są uczestnikami wiecznego zbawienia. Oby żył i w naszych sercach teraz i na zawsze.

Po zakończonej Liturgii wszyscy mogli uczcić Relikwie Świętych z Fatimy.

 


 

W dniu 25.10.2022 r. do naszego kościoła w Miliardowicach zostały wprowadzone Relikwie Dzieci Fatimskich Św. Hiacynty i Św. Franciszka.

Dla nas to szczególne i podwójne przeżycie, gdyż dane nam było wykonywać relikwiarz, zaraz po wyjątkowej, parafialnej pielgrzymce do Fatimy, gdzie kroczyliśmy śladami pastuszków. Dzięki temu pracując nad relikwiarzem sercem i oczyma wyobraźni byliśmy w tamtych czasach. Nie da się słowami opisać tego, co czuliśmy, gdy przez kilka chwil Święte Dzieci były z nami
w naszym domu i miejscu pracy. Nasze serca przepełnione były ogromną radością, szczęściem i wzruszeniem. Jesteśmy wdzięczni Ks. Zygmuntowi za to, że obdarzył nas zaufaniem i powierzył wykonanie tak ważnej misji.

Sama uroczystość była przepięknym wydarzeniem, w które zaangażowało się wiele dobrych ludzi. Dzieci z naszej parafii w strojach pastuszków sprzed 105 lat dodały blasku tej wyjątkowej i podniosłej chwili. Czuliśmy się zaszczyceni zaproszeniem na spotkanie z Księdzem Biskupem Piotrem Gregerem i Jego ciepłym i życzliwym słowem. Był to dla nas cudowny czas, a przeżycia duchowe na zawsze pozostaną w naszych sercach.

Dorota i Darek

 


 

Kliknij, aby przeczytać relację w Gościu Niedzielnym >

 

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014