Święto świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy

W atmosferze w dalszym ciągu panującej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa COVID – 19 przypada w tym roku obchodzić święto świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy i patronki kolejarzy, które przypada w dniu 25 listopada.
Mimo wielkiego zagrożenia spowodowanego pandemią, kolejarze nieustannie w dzień i noc tkwią na swych stanowiskach i wykonują swą trudną pracę związaną z przewozem pasażerów i towarów, a także utrzymaniem linii kolejowych i taboru.
Właśnie w intencji wszystkich pracowników kolei, emerytów i rencistów kolejowych oraz ich rodzin, a także o radość wieczną dla zmarłych kolejarzy, w niedzielę dnia 28 listopada tj. w I Niedzielę Adwentu, została odprawiona uroczysta Msza Święta.
Uroczystość, mimo panującej pandemii, została uświetniona udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach
i udziałem pocztu sztandarowego (oczywiście z zachowaniem obowiązujących obostrzeń), uroczystymi czytaniami przedstawicieli kolei oraz dekoracją ołtarza, przygotowaną stosownie do obchodzonego święta z obrazem św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Mszę świętą sprawował ksiądz proboszcz Zygmunt Mizia, który życzył wszystkim bezpiecznej pracy, punktualności wg której można regulować zegarki, życia i wytrwałości w przezwyciężaniu różnych trudności powierzając wszystkie troski, zmartwienia i radości wstawiennictwu naszej Patronki.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014