Święto świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki kolejarzy

W dniu 25 listopada przypada święto św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy i patronki kolejarzy, licznie zamieszkujących naszą parafię. Jak co roku, z tej to właśnie okazji, mieliśmy możliwość uczestniczyć w pięknej Mszy św. odprawionej w 26 listopada 2023 r. w naszym kościele parafialnym w intencji wszystkich pracowników kolei, emerytów i rencistów kolejowych oraz ich rodzin, a także o radość wieczną dla zmarłych kolejarzy.

Uroczystą Mszę św. z procesją przez kościół „na wejście” w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odprawił ksiądz proboszcz Zygmunt Mizia w koncelebrze z ks. emerytem Kazimierzem Janiurkiem. W swojej pięknej homilii apelował, aby zawsze być „oryginalnym”, czyli postępować prostą i czystą drogą wskazaną przez Stwórcę, jak „zielone” światło semafora z dekoracji ołtarza, którego wzorem postępowania może być patronka kolejarzy św. Katarzyna Aleksandryjska, która mimo okrutnego męczeństwa nie wyparła się chrześcijańskiej wiary.

Życzył kolejarzom zdrowia, bezpiecznej i „pewnej” pracy oraz powierzenia wszystkich trosk, zmartwień i radości wstawiennictwu naszej Patronki.

Mszę świętą uświetniła również swoją grą Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy MDK Czechowice-Dziedzice, poczet sztandarowy kolejarzy, uroczyste czytania przedstawicieli kolei oraz dekoracja ołtarza, przygotowana stosownie do obchodzonego święta z obrazem i figurą św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014