"Święta to nie tylko czas otwierania prezentów ale przede wszystkim czas otwierania naszych serc…"

“Święta to nie tylko czas otwierania prezentów ale przede wszystkim czas otwierania naszych serc…”
Święta Bożego Narodzenia dla każdego z nas są radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych nam ludzi. To właśnie jedyny czas w którym możemy spotkać się z całą rodziną. Zawsze jest to czas miłe spędzony przy wigilijnym stole. Kolejnym powodem jest wiele pięknych tradycji występujących do dziś. Śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem, ubieranie wspaniałej choinki i oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę niebie. Wszyscy wtedy się śmieją i radują. Radość bycia z bliskimi to coś czego nic nie zastąpi. Jest to dzień kiedy wszyscy się godzą i wybaczają sobie. W każdym rodzi się miłość i nadzieja.
Trzeba jednak pamiętać że sama radość jest w dawaniu a nie w braniu.
Teraz gdy jesteśmy młodzi, pełni sił mając wszystko życie wydaje nam się proste, ale trzeba pamiętać że pośród nas są osoby starsze, chore i po prostu samotne którym brakuje tej prawdziwej radości. Taką osobą która powinna podać im pomocną dłoń jesteśmy “MY”
21 grudnia 2019 roku w naszej parafii przez ludzi o dobrych sercach  i ks. Proboszcza została zorganizowana WIGILIA dla właśnie takich ludzi STARSZYCH, CHORYCH I SAMOTNYCH ponieważ “najlepszy prezent jaki można dać drugiemu człowiekowi to zwykła obecność drugiej osoby”
Ksiądz Proboszcz po przywitaniu gości, wspólnej modlitwie i złożeniu życzeń w swoim przemówieniu zaznaczył że stworzyliśmy naszą “PARAFIALNĄ RODZINĘ” i właśnie te piękne słowa skierowane do zaproszonych gości rozpoczęły całą uroczystość. Wszyscy z uśmiechem dzieli się opłatkiem i składali sobie życzenia, następnie był poczęstunek dla wszystkich obecnych osób i wspólnie ze SCHOLĄ ORAZ DZIEĆMI BOŻYMI śpiewali kolędy. Czuć było rodzinną atmosferę. Ten czas który spędziliśmy razem był najpiękniejszym czasem jakim można sobie wyobrazić. Były uśmiechy, łzy szczęścia i najprawdziwsze płynące z serca podziękowania od SENIORÓW. Na zakończenie pod pięknie udekorowaną choinką czekały drobne upominki dla naszych gości. Oby więcej takich chwil udało się nam wszystkim stworzyć, chwil prawdziwej radości dla drugiego człowieka.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014