Święcenia Prezbiteratu

Święcenia Prezbiteratu

W dniu 25.05.2024 r w Katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, sześciu diakonów naszej diecezji przyjęło sakrament kapłaństwa.

Wśród nich był nasz parafianin Piotr Kania.

Uroczystą Mszę Świętą odprawił ks. bp Roman Pindel, w koncelebrze wielu kapłanów, m.in
ks. bp Piotra Gregera oraz  proboszczów z parafii, z których pochodzą neoprezbiterzy.
W obrzędzie święceń kandydaci do kapłaństwa przyrzekli m.in.: „poświęcać się Bogu za zbawienie ludzi”, posłuszeństwo biskupowi oraz prowadzić życie „zgodne z tajemnicą Pańskiego krzyża”.
Patronem rocznika wyświęconych nowych kapłanów – był Św. Paweł VI.
Ks. Bp w swojej homilii nawiązał do życia świętego Patrona.
Podkreślił, że „św. Paweł VI, mimo braku doświadczenia parafialnego, zdołał zdobyć serca wiernych swoją inteligencją i pracowitością, a dla nowych kapłanów wciąż pozostaje wzorem wytrwałości i zaangażowania. Wyjaśnił, że w chwilach zwątpienia mogą odwoływać się do jego słów i przykładów, które ukazują, że nawet w obliczu wielkich trudności warto trwać w wierze i służbie.”
Otoczmy modlitwą nowych kapłanów, by wiernie sprawowali posługę powierzoną im przez Kościół.

 

Modlitwa o powołania – Św. Paweł VI

„O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku Sobie gorące i szlachetne umysły młodych i uczyń ich Swoimi naśladowcami i Swoimi sługami. 

Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego ponawiasz na ołtarzach Swoją Ofiarę.

Ty o Panie, który zawsze żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, aby dostrzegli cały świat, w którym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości, by odpowiadając na Twoje wołanie przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Ciało mistyczne – Kościół i byli solą ziemi i światłością świata.

Rozszerz, o Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych, i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się służbie Kościoła oraz braciom potrzebującym pomocy i miłości. Amen.”

 

Zachęcamy również do przeczytania relacji na stronie naszej diecezji – KLIKNIJ >

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014