Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Chorego ustanowiony w dniu 13 maja 1992r, przez Papieża Jana Pawła II, w 75 – rocznicę objawień fatimskich.

Nasza Parafia również nie zapomniała o chorych i cierpiących. O godzinie 13-tej specjalnie dla nich odprawiona została uroczysta Msza Święta, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po liturgii Ks. Zygmunt wraz z Kołem Emerytów i Rencistów zaprosił wszystkich na poczęstunek.

Licznie zgromadzeni seniorzy mogli zakosztować przysmaków i słodkości, które przygotowały dla nich Panie z Koła Emerytów wraz z Grupą Charytatywną. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania. Radość, łzy szczęścia i podziękowania seniorów, były najlepszym dowodem na to, “najlepszy prezent jaki można dać drugiemu człowiekowi to zwykła obecność drugiej osoby”.

„Przykazanie miłości, które Jezus pozostawił swoim uczniom, znajduje konkretną realizację także w relacji z chorymi. Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską. Dążmy do tego celu i sprawmy, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony.” – Papież Franciszek

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014