SPOTKANIE Z MAMĄ NA MAJOWEJ ŁĄCE

W piękną majową sobotę dzieci komunijne z naszej parafii razem z rodzinami i z Księdzem Zygmuntem na czele wyjechały na pielgrzymkę do Rychwałdu.

Na wjeździe do Rychwałdu autokary zatrzymały się i ostatnie kilkaset metrów przeszliśmy na nogach pod Bazylikę.
Z boku Sanktuarium na dużej łące wśród polnych kwiatów stoi piękna figura Matki Bożej. To do niej dzieci pobiegły najpierw,  żeby się przywitać z Matką Bożą i zrobić sobie zdjęcia.
Po sesji zdjęciowej przeszliśmy do Sanktuarium Matki Bożej, gdzie wraz z Księdzem Zygmuntem odmówiliśmy Litanię Loretańską i Różaniec. Wysłuchaliśmy również ciekawej historii o Barokowej Bazylice Mniejszej pod wezwaniem świętego Mikołaja. W jej głównym ołtarzu znajduje się obraz słynący łaskami i cudami Matki Bożej Rychwałdzkiej.
Następnie uczestniczyliśmy we mszy świętej. Po której zostaliśmy pobłogosławieni różanym olejkiem radości,  który według ojców Franciszkanów posługujących w tej parafii ma pomóc w przybliżeniu pobożnej praktyki błogosławienia.
Po mszy przeszliśmy spacerkiem na pyszny obiad,  który zjedliśmy w Dworze Rychwałdzkim. Po obiedzie dzieciaki szalały na placu zabaw a rodzice mieli chwilę czasu na rozmowę przy  kawie.
Niestety wspólny wyjazd szybko dobiegł końca.
Księdzu Zygmuntowi pięknie dziękujemy za zorganizowanie tej wyprawy i prosimy o kolejne wyjazdy.

Rychwałd – Bazylika w sercu Beskidu Żywieckiego. Pielgrzymka dzieci komunijnych.

14 maja w sobotę odbyła się autokarowa pielgrzymka dzieci. Dwa autokary z prawie 80 pielgrzymami wyruszyły po godzinie 8 w stronę Żywca. Po ok. 60-minutowej podróży i po krótkim spacerze około godziny 10 dotarliśmy do celu naszej pielgrzymki – SANKTUARIUM MATKI BOSKIEJ RYCHWAŁDZKIEJ.

Głównym punktem dnia była msza święta, która o godzinie 11 odbyła się w Bazylice pod Cudownym Obrazem Matki Boskiej. Dzieci komunijne uczestniczyły w swoich komunijnych ubraniach, po mszy Księża sprawujący Eucharystię błogosławili uczestników mszy Rychwałdzkim Olejkiem Radości.

Po krótkiej przerwie i spacerze udaliśmy się do Dworu Rychwałdzkiego na pyszny domowy obiad.
W godzinach popołudniowych powróciliśmy do domu.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu i dziękujemy Księdzu Zygmuntowi za organizację.

Gorąco wszystkim polecamy odwiedzenie tego wyjątkowego miejsca. Znajduje się tam Franciszkański Dom Formacyjno-Edukacyjny, który prężnie ewangelizuje, w murach tego ośrodka odbywają się różnego rodzaju rekolekcje, ponadto działa tam ponad 15 różnego rodzaju wspólnot.

Akcja Katolicka, Bractwo Szkaplerza Świętego, Dzieci Maryi, Francesco Team, Grupa Spotkań Małżeńskich, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Krucjata Wyzwolenia Człowieka,
Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Corda Pia, Ruch Światło-Życie (Oaza), Rycerstwo Niepokalanej (MI), Sychar, Talitha Kum, Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ),
Ewangelizacja w Beskidach, Diakonia Modlitwy Wstawienniczej,
Kurs Alpha, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014