Relacja z pielgrzymki – WŁOCHY – (na bieżąco)

W tym miejscu będziemy na bieżąco relacjonować pielgrzymkę
naszych parafian do Włoch

 

Dzień 1 – Kahlenberg

Pierwszy punkt pielgrzymki to Kahlenberg k. Wiednia, gdzie Król Jan III Sobieski rozgromił wojsko tatarskie. Odprawiliśmy tam również Mszę Świętą. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę do Włoch podziwiając piękne widoki Alp.

Dzień 2 – Padwa, Toskania

Dziś przybyliśmy z wizytą do św. Antoniego w Padwie, niedaleko Wenecji. Następnie udaliśmy się Toskanii, gdzie zwiedziliśmy zamek-winiarnię zamek Castello del Trebbio w przepięknych okolicznościach przyrody.

 

Dzień 3 – Montanino

Dzień trzeci to dzień odpoczynku, ale myśmy się nie nudzili. Odwiedziliśmy spacerkiem (około 20 km) klasztor kamedułów oraz erem gdzie żył św. Romuald Sacro Eremo di Camaldoli. Aktualnie jesteśmy u sióstr zakonnych w Montanino obok Poppi.

 

Dzień 4 – Rzym

Piękny słoneczny dzień spędzony w Rzymie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie, gdzie mogliśmy pomodlić się przy grobie Świętego Jana Pawła II. W Rzymie zobaczyliśmy m.in. Zamek Świętego Anioła, fontannę Czterech Rzek usytuowaną w centrum Placu Navona, fontannę di Trevi, Panteon oraz Schody Hiszpańskie.

 

Dzień 5 – Manoppello

Dziś odwiedziliśmy Manoppello – Sanktuarium Świętego Oblicza. Przed dotarciem na miejsce docelowe na półwysep Gargano do Monte San Angelo uczestniczyliśmy we Mszy Świętej nad brzegiem morza.

 

Dzień 6 – Święty Ojciec Pio

Dzień szósty rozpoczęliśmy Mszą Świętą w grocie Michała Archanioła w Monte San Angelo, a następnie udaliśmy się do San Giovanni Rotondo do Świętego Ojca Pio.

 

Dzień 7 – Święta Rita

Dziś odwiedziliśmy Św. Ritę w Cascii, gdzie wspólnie z grupą z Rzeszowa uczestniczyliśmy we Mszy Świętej.

 

Dzień 8 – Święta Klara i Święty Franciszek

Dziś byliśmy z wizytą u św. Klary i św. Franciszka w przepięknym Asyżu. Zobaczyliśmy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej z kościółkiem Porcjunkuli, a także Bazylikę św. Franciszka i św. Klary, gdzie znajdują się ich grobowce.

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014