Relacja z pielgrzymki (na bieżąco)

W tym miejscu będziemy na bieżąco relacjonować pielgrzymkę
naszych parafian do Fatimy

 

Dzień 1 – Lourdes

Rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę zwiedzaniem sanktuarium maryjnego w Lourdes (Francja), gdzie w 1858r. Bernadecie ukazała się Matka Boża.

Dzień 2 – Santiago de Compostela

Drugiego dnia zwiedzaliśmy położone w Hiszpanii miasto Santiago de Compostela. Centralnym punktem była oczywiście katedra, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Pojechaliśmy również na Przylądek Finisterre, gdzie zobaczyć można min. słupek wskazujący punkt „0 km” szlaku Camino de Santiago (Drogi św. Jakuba).

 

Dzień 3 – Fatima

Dzień trzeci to główny cel naszego pielgrzymowania – Fatima. Znajduje się tam jedno z największych sanktuariów na świecie, gdzie w 1917 roku objawiła się Matka Boża trzem pastuszkom – Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji.

 

Dzień 4 – Lizbona

Dziś odwiedziliśmy Lizbonę – stolicę Portugalii. Zwiedziliśmy kościół św. Antoniego oraz klasztor św.  Hieronima w dzielnicy Belem, następnie miasto Cascais. Na zakończenie dnia udaliśmy się na piękny zachód słońca na przylądku Cabo de Roca.

 

Dzień 5 – Obidos, Nazare

Dziś zobaczyliśmy piękne miasteczko Obidos zwane Miastem Ślubów oraz Nazare, gdzie znajduje się figura Matki Bożej przywieziona w 10 wieku z Nazaretu. Popołudnie spędziliśmy nad Oceanem Atlantyckim na krótkim odpoczynku, a wieczorem po raz kolejny uczestniczyliśmy w procesji różańcowej.

 

Dzień 6 – Coimbra

Kolejny dzień naszego pobytu to zwiedzanie historycznej stolicy Coimbry – ruiny Conimbriga, starówka, teren Uniwersytetu, katedry.

 

Dzień 7 – Porto

Dziś mieliśmy okazję zobaczyć sanktuarium Bom Jesus – Dobrego Jezusa oraz piękne miasto Porto.

 

Dzień 8 – Duero

To już niestety ostatni dzień naszego pobytu w Portugalii. Zakończyliśmy go rejsem po rzece Duero z przepięknymi widokami. Następnie udaliśmy się na lotnisko w drogę do domu.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014