Rafting Dunajcem

W sobotę 27.05 grupą ponad 90-cio osobową wybraliśmy się na wycieczkę w Pieniny. Tym razem mogliśmy oglądać piękno naszych gór z poziomu rzeki Dunajec.

Spływ Dunajcem to jedna z najciekawszych atrakcji jakie oferują Pieniny, a rafting – spływ na pontonach, dostarcza jeszcze dodatkowo wielu niesamowitych wrażeń. Na pontonach, z wiosłem w rękach, spędziliśmy prawie 2,5 godziny pokonując 24 km, ale nagrodą były piękne widoki i cudna pogoda. Dodatkowo sternicy, którzy przede wszystkim dbają o nasze bezpieczeństwo, wskazują mijane szczyty gór i opowiadają ciekawe historie związane z Pieninami.

Po skończonych atrakcjach wodnych, zjedliśmy pyszny obiadek i udaliśmy się na Mszę Świętą do kościoła Św. Bartłomieja w Niedzicy. Historię kościoła przybliżył nam miejscowy ks. proboszcz Józef Bednarczyk. Kościół liczy sobie już 700 lat. Niestety nie mogliśmy zobaczyć głównego ołtarza, ponieważ aktualnie jest w remoncie, ale i tak to co widzieliśmy robi ogromne wrażenie, m.in. kaplica Matki Bożej Bolesnej.

Pełni wrażeń, może troszeczkę zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Miliardowic.

Dziękujemy ks. Zygmuntowi za zorganizowanie kolejnej i mamy nadzieję, nie ostatniej wycieczki.

 

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014