Powołany – obejrzyj film online

„Powołany” to film dokumentalny, w którym opowiedziano o miłości i mocy Bożej, przejawiającej się przez sakrament kapłaństwa.

 

Film można zobaczyć całkowicie za darmo w internecie – KLIKNIJ

 

W filmie w reżyserii Jana Sobierajskiego można zobaczyć aktorów tj.: Marcin Kwaśny, Jakub Dmochowski, Marta Lewandowska, Rafał Szałajko i Paulina Śmigielska.

Część dokumentalna to historie nawróceń osób: Marty Przybyły, Pawła Martyniuka, Joanny Nowackiej, Marcina Ostrowskiego, Dawida Cmoka, Adama Szymkowskiego i Joanny i Marka Klęków.

Do dobrze sytuowanej rodziny z wizytą duszpasterską przychodzi ksiądz, który jest zaproszony przez panią domu w ramach kolędy. Duchowny zastaje tam m.in. młodego chłopaka, wpatrzonego w swojego ojca, który jest skrajnym antyklerykałem.

W trakcie wizyty pojawia się również zbuntowana córka, która jest zwabiona na wspólne spotkanie przez swoją mamę pod pretekstem pomocy przy zakupach internetowych.

W trakcie wizyty duszpasterskiej dochodzi do mocnej wymiany zdań i zderzenia światopoglądów. Tematy oscylują wokół siedmiu, głównych posług zleconych kapłanom, takich jak: sakrament Eucharystii, sakrament pojednania i pokuty, chrztu Świętego, głoszenie słowa Bożego, modlitwy o uzdrowienie, egzorcyzmu oraz towarzyszenie osobie umierającej.

W czasie poruszanych zagadnień kapłan opowiada niezwykłe, ale prawdziwe historie osób świeckich, które nawróciły się poprzez posługę księży. Są do historie, które przedstawiają głęboko przemianę siedmiu osób.

Podczas spotkania z kapłanem wychodzą również na jaw tajemnice skrywane między domownikami, które od lat niszczyły relacje rodzinne.

Produkcja otrzymała błogosławieństwo oraz honorowy patronat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Jego Ekscelencji Abp. Stanisława Gądeckiego.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014