Plan Pielgrzymki Gruzja – Armenia 30.04 – 07.05.2019

1 dzień
Przylot do Kutaisi – przejazd do Borjomi: zakwaterowanie, Park zdrojowy, przejazd pociągiem do Bakuriani malowniczą trasą, powrót do Borjomi, obiadokolacja.
 
2 dzień
Po śniadaniu wycieczka kolejką gondolową na wzgórze, następnie rzejazd do Achaltsiche, zwiedzanie twierdzy Rabat, przejazd do Wardzii – skalne miasto i klasztor, fortyfikacja Chertvisi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
3 dzień
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu, przekroczenie granicy z Armenią, przejazd do miasta Giumri – centrum katolickie Armenii, Katedra Św. Męczenników, Msza Św. w kościele Zbawiciela. Klasztor Aryczawank, obiad, odwiedziny w mieście Ashtarak i zwiedzanie cerkwi Karmrawor z VIIw. Następnie Eczmiadzyn – duchowno-administracyjne centrum kościoła ormiańskiego i Zwartnoc – ruiny starożytnego kościoła UNESCO. Kolacja i nocleg w Erewaniu.

Kopia Longina


Karmrawor

 

4 dzień

Śniadanie, zwiedzanie klasztoru Khor Wirap z widokiem na górę Ararat, odwiedziny w średniowiecznym klasztorze Norawank o unikalnej architekturze,  jaskinia sprzed 6000 lat gdzie produkowano i trzymano wino, obiad i degustacja endemicznej dla tego regionu odmiany wina Areni, obserwatorium Zorac Karier (Karaundż) z 2tys. r. p.n.e., przejazd do Goris, kolacja i nocleg.


Klasztor Norawank

Zorac Karier

 

5 dzień

Śniadanie, zwiedzanie starego skalnego miasta Khindzoresk z wiszącym mostem, przejazd najdłuższą kolejką linową na świecie (5,7km) nad kanionem rzeki Worotan do klasztoru Tatev, obiad, najwyższy wodospad w Armenii-Shaki, kolacja i nocleg w hotelu wysokogórskim.


Most wiszący

Wodospad Shaki

 

6 dzień

śniadanie, podróż jedwabnym szlakiem – Wardeniacka przełęcz i postój w Karawan Saraju, przejazd nad jezioro Sewan, Noratuskie haczkary (kamienie-krzyże, symbol chrześcijaństwa charakterystyczny tylko dla Armenii), obiad, powrót do Erewania, zakwaterowanie i wieczorne zwiedzanie 2800-letniego miasta. Uroczysta kolacja z programem kulturalnym.


Ormiańskie haczkary

Plac Republiki w Erewaniu

 

7 dzień

Śniadanie, zwiedzanie klasztoru Sewanawank na półwyspie jeziora Sewan, podziwianie panoramy jednego z najwyżej położonych jezior na świecie, klasztor Agarcyn w lesistej dolinie, przejazd do Indżewanu, obiad, degustacja białego wina w fabryce win i koniaków, przekroczenie granicy z Gruzją i przejazd do Tbilisi, zakwaterowanie i wieczorne zwiedzanie miasta.

8 dzień

Śniadanie, zwiedzanie miasta, przejazd do Kutaisi, obiadokolacja i wylot do Polski.

Cena pielgrzymki 670 EURO, zawiera wszystkie koszty (nie ma żadnych dopłat na miejscu) oprócz biletu lotniczego i bagażu.

Cena biletu lotniczego od 1180 zł do 1480 zł.

 

W cenie:

ubezpieczenie KL i NNW

7 noclegów w hotelach 3-5* w pokojach 2 lub 3 osobowych

wyżywienie 2 i 3 razy dziennie, woda + lampka wina do obiadokolacji

przejazdy na całej trasie komfortowym autokarem

bilety wstępu w/g programu

opieka duchowa na całej trasie

przewodnicy lokalni

opieka polskojęzycznego pilota

 
Plik informacyjny:
Plan pielgrzymki Gruzja Armenia – informacje

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014