Pielgrzymka „DO ŹRÓDŁA”

W minioną sobotę grupą parafian wraz z ks. Zygmuntem udaliśmy się do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, aby przez wstawiennictwo św. Faustyny prosić o owocne przeżycie rekolekcji wielkopostnych, a także modlić się o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji.

Centralnym punktem była msza św. w głównej bazylice, koncelebrowana przez naszego ks. Proboszcza. Po mszy św. zobaczyliśmy cztery kaplice umieszczone w dolej części bazyliki: kaplicę świętej siostry Faustyny, gdzie znajdują się jej relikwie, kaplicę ukraińską, kaplicę niemiecką oraz kaplicę słowacką. Siostra, z pochodzenia Słowaczka, opowiedziała nam o istocie Bożego Miłosierdzia, Bożej Miłości, a także jak powinny wyglądać nasze codzienne wzajemne relacje w rodzinie. Przytoczyła przykłady, gdzie osoby, które nie znały Jezusa, właśnie tu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia doznały nawrócenia.

W kaplicy klasztornej każdy z nas miał czas na osobistą modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie mieliśmy kilka wolnych chwil dla siebie. Niektórzy wykorzystali je na wypicie dobrej kawy, inni udali się po pamiątki.

O godzinie 15-tej wzięliśmy udział w koronce do Bożego Miłosierdzia powierzając Panu Bogu intencje, z którymi przyjechaliśmy do Łagiewnik, naszą parafię oraz nasze rodziny.
„Jezu ufam Tobie”

 


 

26 marca 2022r. godzina 7.30 wyjechaliśmy na pielgrzymkę, którą zorganizował ks. Proboszcz. Kierunek Łagiewniki. Miejsce, które jest związane z życiem Siostry Faustyny oraz historią obrazu Jezusa Miłosiernego. Po ponad dwu godzinnej drodze dojechaliśmy do wyczekanego miejsca. Nasza pielgrzymka zaczęła się od wspólnej Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie modliliśmy się w intencji parafian z Miliardowic, o dobre i owocne przeżycie rekolekcji oraz o nawrócenie Rosji, pokój na Ukrainie i na całym świecie.

Po Mszy Świętej, której przewodniczył nasz ks. Zygmunt, zwiedziliśmy kaplicę Świętej Siostry Faustyny oraz cztery inne kaplice: Węgierską, Niemiecką, Słowacką i Ukraińską, które znajdowały się wewnątrz podziemi Bazyliki. W kaplicy Ukraińskiej, greckokatolickiej odmówiliśmy dziesiątkę różańca i prosiliśmy o pokój na Ukrainie. Po wspólnej modlitwie i obejrzeniu pięknych ikon, udaliśmy się przed klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie czekała na nas siostra zakonna, która swoją postawą i ciepłem bijącym z jej serca przybliżyła nam historie siostry Faustyny, obrazu Jezusa Miłosiernego oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia. Po niesamowicie pięknym, wzruszającym i dającym do myślenia wykładzie siostra dała każdemu z nas zadanie, które mieliśmy wykonać po powrocie do domu. W całej tej pięknej opowieści siostry, nie zabrakło także poczucia humoru. Po zakończeniu spotkania udaliśmy się wraz z siostrą do starego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu, gdzie każdy z nas miał okazję podziękować Panu Jezusowi za otrzymane łaski.

Nie zabrakło także czasu wolnego, pysznej kawy oraz odwiedzin sklepów z pamiątkami. Na zakończenie naszej pielgrzymki udaliśmy się wszyscy do Bazyliki, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas pobytu w Łagiewnikach przez cały dzień na pierwszym miejscu był Pan Jezus, który błyszczał swoim blaskiem Miłosierdzia, i który przez cały czas mówił do nas, że kocha nas bez względu na wszystko.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014