Parafialna Wigilijka

Tego roku 17 grudnia odbyła się parafialna Wigilijka, lecz oprócz naszych chorych i samotnych, zaproszonymi gośćmi byli także nasi wspaniali emeryci. Nie mogło również zabraknąć najważniejszych osób – Jezuska, Maryi oraz Józefa w towarzystwie pastuszków i aniołków, które prezentowały się zjawiskowo.

Punkt o godzinie 13.00 spotkanie rozpoczęła kolęda “Wsród nocnej ciszy”, którą zaśpiewała nasza młodzież, a organista Krzysztof pięknie zagrał na akordeonie.

Następnie Pan Jerzy przeczytał fragment Ewangelii, a ksiądz Zygmunt pięknie poprowadził modlitwę oraz przywitał zgromadzonych gości. Podczas spotkania opłatkowego nie mogło zabraknąć także dzielenia się opłatkiem oraz słynnych życzeń naszego proboszcza.

Kolejną częścią był poczęstunek w formie tradycyjnych dań wigilijnych przygotowanych przez naszych parafian, które podawała nasza młodzież. Po posiłku organista wraz z księdzem i młodzieżą zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Podczas śpiewania wszyscy uczestnicy duzi i mali odczuwali prawdziwą świąteczną i rodzinną atmosferę, ponieważ nasza parafia to jedna wielka rodzina. Każdy życzliwie okazywał uśmiech do drugiego człowieka i dobroć płymącą z głębi serca.

Na zakończenie Pani Jasia wzruszającymi słowami podziękowała w imieniu wszystkich gości za przygotowanie wspaniałego spotkania oraz za pamięć o starszych i chorych, ponieważ młode pokolenie często zapomina o drugim człowieku, dlatego:

“Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić.”
kard. Stefan Wyszyński

 

GALERIA

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014