Parafiada 2023 już za nami

W minioną sobotę 30.09.2023 w naszej parafii odbyła się Pierwsza Miliardowicka Parafiada, którą to rozpoczęliśmy świętowanie 35-lecia powstania naszej Światyni i Parafii.

Pierwszym punktem naszej wspólnej integracji była rodzinna gra terenowa. Uczestnicy – dzieci i rodzice, musieli dotrzeć do siedmiu miejsc, zaznaczonych na otrzymanej mapie i wykazać się znajomością danego miejsca. Były to: kapliczka Św. Józefa, cmentarz, kapliczka MB Częstochowskiej, kapliczka przy ul. Miliardowickiej, przedszkole, szkoła i nasz kościół.

Po powrocie na dzieci czekały nagrody i upominki, a także wspólne zabawy z animatorami, ścianka wspinaczkowa, którą przygotowali Panowie z GOPR-u, ścianka do robienia zabawnych zdjęć, balony, malowanie twarzy, warkoczyki i wiele innych atrakcji. Po Mszy Św. Ks. Zygmunt zaprosił dużych i małych do wspólnej zabawy tanecznej przy muzyce, którą przygotował dla nas DJ Kacper.

Oczywiście nie zabrakło również specjałów, których mogliśmy pokosztować – pyszne ciasta upieczone przez naszych parafian, kiełbaski i kaszanka z grilla, grochówka z kotła, żurek, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Pychota! Dzieciaki, jak to zwykle bywa, najbardziej oblegały stoisko z watą cukrową i popcornem. Na pewno każdy znalazł coś dobrego dla siebie.

Zabawa była przednia i naszych humorów nie popsuła nawet deszczowa pogoda. Uśmiechnięte buźki dzieciaków rekompensowały wszystko. Pierwsza Miliardowicka Parafiada za nami, a my już czekamy na kolejne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Parafiadę, ale przede wszystkim dziękujemy Ks. Zygmuntowi za inicjatywę oraz czas, pracę i serce jakie włożył w przygotowanie naszego parafialnego świętowania.

 

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014