V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                          29 marca 2020

Krocząc drogami wielkopostnej pokuty jesteśmy wezwani do pojednania z Bogiem i człowiekiem. Jezus zaprasza nas, by to czynić, przypominając o tym, że Ojciec wciąż obdarz ludzi darem nowego życia.Czy jestem zainteresowany nowym życiem? Czy wolę żyć starym życiem?

1. Dziękuję za zrozumienie i podporządkowanie się zaleceniom związanym ze stanem epidemicznym w naszym kraju. Zachęcam do duchowego uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach dzięki telewizji, radiu, w internecie na naszej stronie parafialnej relacja na żywo z naszej świątyni. Zapraszam do modlitwy w domu Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 20.30 modlitwy różańcowej – Cała Polska modli się za chorych, lekarzy, pielęgniarki, woluntariuszy i o ocalenie.

2. W czwartek 2 kwietnia, przypada 15 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.

3.W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, spowiedź jest możliwa po umówieniu się telefonicznie, Odwiedziny chorych zostają zawieszone, zgodnie z rozporządzeniem, w wypadku zagrożenia życia, proszę o telefon.

4. W piątek o 18.30 droga krzyżowa, transmitowana z naszej świątyni, zapraszam do duchowego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, szczegóły na stronie.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o piękno naszej świątyni w minionym tygodniu. W związku z zaleceniami, zawieszamy sprzątanie  naszej świątyni.

6. W ramach akcji Wielkanocnej Caritas w do nabycia są Baranki i Paschaliki w kościele pod chórem, ofiara 5 zł.

7. Dziękuję bardzo za ofiary wpłacane na konto parafialne. Proszę śledzić informacje na stronie parafialnej, w gazetce parafialnej w wersji papierowej i elektronicznej.