XII NIEDZIELA ZWYKŁA                                           20 czerwiec 2021

      Jezus jest Panem wszystkiego – to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić. Na początku tej Eucharystii przedstawmy Mu nasze serca i ich grzeszność, prośmy o uzdrowienie nas i naszych ran.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii i prace wykonane w naszej świątyni w ostatnim czasie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane dziś i czy wpłacane na konto, na potrzeby parafii. Dziękuję bardzo osobą przyjmującym dziś wpłaty.

2. Przypominam, że do świątyni wchodzimy i przebywamy w niej z zasłoniętymi ustami i nosem. Przypominam o powrocie do życia sakramentalnego i obowiązku udziału we Mszy św. w niedziele i święta.

Od dzisiaj zostaje odwołana dyspensa od udziału we Mszy św. z transmisji z naszej świątyni mogą w niedzielę o godz. 7.30 korzystać osoby starsze czy chore.

3. Nabożeństwa w tygodniu z litanią do Serca Jezusa po Mszy św. wyjątek środa i czwartek o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do wspólnej modlitwy za nas nasze rodziny.

4.W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za rok szkolny

i katechetyczny. Zapraszam serdecznie wszystkie dzieci, młodzież, Rodziców, Dyrekcje, Nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

6. W dniach 7 -11 sierpnia będzie organizowana Piesza Pielgrzymka

z Czechowic – Dziedzic na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o piękno naszej świątyni w minionym tygodniu. Troskę, o kościół dziś powierzamy rodzinom: Kosowski, Bebek, Szary, Słowiak, Jarmundowicz z ul.Pod Lasem, Muchowski, Buczek, Jarmundowicz, Kocman, Kocman z ul. Ptasiej

9. W zakrystii można nabyć książeczki z kazaniami ks. Stanisława Ławrynowicza, który razem z nami przeżywał Boże Ciało i oktawę.

10. W następną niedzielę 27 czerwca, Rowerowe powitanie lata – wokół Jeziora Goczałkowickiego start o godz. 13.30 z przed naszego kościoła, trasa cała liczy ok. 47 kilometrów, szczegóły u pana Bożka i naszej stronie.

11. Zachęcam do czytania prasy, polecam Małego Gościa z naklejką na samochód lub rower propozycjami widoków wakacyjnych, a w Dużym Gościu specjalny dodatek tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.