Uroczystość Miłosierdzia Bożego                                     11 kwiecień 2021

Gromadzimy się dzisiaj przy stole słowa i Ciała Chrystusa, by jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest Miłością. Bóg ofiaruje nam wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Boże miłosierdzie jest lekarstwem na wszystkie problemy i choroby ludzkości. Niech ta Eucharystia będzie naszą odpowiedzią na Bożą miłość względem nas.

1. Dzisiejsza Uroczystość rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, czyńmy więc miłosierdzie Braciom i Siostrom. W ramach naszej uroczystości odpustowej dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiane nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy.

2. Dziękuję za zrozumienie i podporządkowanie się zaleceniom związanym ze stanem epidemicznym w naszym kraju. Zachęcam do duchowego uczestnictwa w nabożeństwach z naszej świątyni.

3. Dzisiaj zachęcam do udziału w Akcja Krwiodawstwa w naszej parafii w godz. 9.00 -13.00 „będzie można podzielić się życiem z drugim człowiekiem”, oddając krew. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej.

4. Niedziela 18 kwietnia rozpoczyna Tydzień Biblijny – by usłyszeć co mówi Pana do nas, zachęcam do zabrania i przeczytania słowa Pana dla Ciebie. Karteczki z siglami znajdują się przed ołtarzem.

5.W następna niedziela ofiara przeznaczona będzie na pokrycie kosztów prace wykonywanych w naszej świątyni. Dziękuję za wszystkie ofiary składane i wpłacane na konto parafialne.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o piękno naszej świątyni w minionym tygodniu. Troskę, o kościół dziś powierzamy rodzinom: Wituś, Capik, Bilik, Wyszomierski, Szczotok, Bilik, Zuch, Świątek z ul. Słowików.

7. W związku z rozwojem sytuacji w naszym kraju. Pierwsza Komunia Święta zostaje przeniesiona na 3 czerwca..

8. Polecam Dużego Gościa Niedzielnego, a w nim Akt osobistego poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa, Ankieta dla czytelników.

9. Polecam nowy film Wyrok na niewinnych, który będzie można obejrzeć w kinie internetowym wwwWyrokNaNiewinnych.pl, specjalny bilet będzie można odebrać w przyszłym tygodniu, zapisy dzisiaj w zakrystii.