Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i Apostołowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Ten fakt umacnia i uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Dlatego wołajmy dziś z wiarą ” Przyjdź, Duchu Święty” .

1. Jutro Święto Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętajmy w modlitwie o dzieciach. Rozpoczynamy miesiąc poświęcony wdzięczności i wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa odmawiana będzie po Mszy Świętej, w środę i czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo od godz. 17.30.

2. W środę wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca czerwca, możliwość spowiedzi świętej pół godziny przed Mszą św., wieczorem przed modlitwą różańcową o 20.30 i w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 7.30 – zgłoszenia w zakrystii.

5. W sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o piękno naszej świątyni w minionym tygodniu. Troskę, o kościół dziś powierzamy rodzinom Krawiec, Łukosz, Nowak, Majcherczyk, Kroczek, Kroczek, Kroczek, Gola, Gola, Gołyszny, Gola, Maroń, Wizner ul. Nowy Świat.

8. Pragnę bardzo podziękować Parafialnej Grupie Remontowej, za prace renowacyjne przy drzwiach kościoła, oświetleniu i ogrodzeniu oraz Gospodyniom z Nowego Świata, za dekoracje i generalne porządki w kościele.

9. Jutro po Mszy św. spotkanie dla rodziców z klas III.

10. Z kaplicy można zabrać materiały do dekoracji domów na Boże Ciało.

11. Polecam prasę, w dzisiejszym Gościu Niedzielnym, Czy dzieci mogą być święte? Rodzina może i powinna być drogą do świętości i nieba.