I NIEDZIELA ADWENTU                                                             28 listopad 2021

Słyszymy dzisiaj słowa Jezusa, który mówi do nas ” Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”. Chrystus wzywa nas do czujności, ta Eucharystia to szczyt modlitwy i przestrzeń, w której uwrażliwiamy serce na Jego obecność. Pozwólmy Bogu, by nas przeniknął, obdarzył czujnością i uzdolnił do odczytywania Jego znaków w codzienności.

1. Jezus zaprasza nas do Adwentowego czuwania. Msza św. roratnia będzie odprawiana o godz. 18.00, a w soboty o godz.7.00. By dobrze przeżyć Adwent, potrzeba powrotu do Jezusa, życia sakramentalnego, Mszy św. i Komunii św., podjęcia konkretnych postanowień. Zachęcam do udziału wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, proszę o wykonanie i przynoszenie lampionów.

2. We wtorek Święto św. Andrzeja, apostoła.

3. W czwartek o godz.19.00 Wieczór Uwielbienia, zachęcam do wspólnej modlitwy przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

4. Kolejna akcja Caritas Tak Pomagam, odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę 3 i 4 grudnia Biedronce w Ligocie. Spotkanie dla spotkanie dla osób zainteresowanych pomocą we wtorek o godz.19.00.

5. W piątek wspominamy św. Franciszka Ksawerego.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. W piątek od godziny 7.30 odwiedzę chorych i starszych Parafian. Możliwość spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek od godz. 16.30 do 18.00.

7. W sobotę wspominamy św. Barbarę, w modlitwach polecamy Górników i ich Rodziny. W tym dniu tradycyjnie o godz.12.00 górnicy będą się modlić na naszym cmentarzu nad grobami swoich kolegów.

8. W sobotę 4 grudnia na godz. 13.00 zapraszam na kolejne parafialne wyjście do kina Świt na film: Nędzarz i madame. Mała iskra, wielki płomień. Cena biletu 12 zł, zapisy w zakrystii.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej ok. 17.30 zapraszam na kolejne Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarą do puszek wspierać będziemy Kościół na wschodzie. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za górników i ich rodziny.

11. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny w zakrystii i świece, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o piękno naszej świątyni w minionym tygodniu. Troskę, o kościół dziś powierzamy rodzinom:Szypuła, Wroński, Bobiec, Bobiec, Szczypka, Pruchniccy, Kapias, Szweder, Kuboszek, Kuboszek, Londzin z ul. Małej

13. W Uroczystość Świętej Rodziny w niedzielę 26 grudnia o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. Jubileuszowa dla małżeństw, które przeżywać będą okrągłe rocznice, zapisy w zakrystii.

14. W zakrystii można nabyć kalendarz parafialny na 2022 rok. Zachęcam do czytania prasy, szczególnie w Adwencie…