XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                       12 wrzesień 2021

Gromadząc się dzisiaj na Eucharystii, wyznajemy, że Jezus jest Panem naszego życia. Czy jednak zawsze pamiętamy o naśladowaniu Go w niesieniu krzyża w codzienności? Rozpocznijmy sprawowanie tych świętych obrzędów ze skruchą w sercu i przeprośmy Boga za każdy nasz grzech.

1.Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania, zachęcam do modlitwy o światło Ducha Świętego i mądrość dla Rodziców, Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich, którzy powinni być przewodnikami dla dzieci i młodzieży.

2. Jutro wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskup i doktor Kościoła.

3. We wtorek przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

4. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, o godz. 17.30 adoracja połączona z nowenną.

5. W czwartek wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

6. W piątek rozpoczynamy nasze czuwania ku czci Miłosierdzia Bożego. W modlitwie będzie nam przewodniczył ks. Krzysztof Rębisz wikary z parafii św. Barbary w Czechowicach – Dziedzicach. Zapraszam wszystkich o godz.17.30 koronka, a następnie Msza św. To pierwsze czuwanie poświęcone jest dzieciom i młodzieży, przez wstawiennictwo św. Faustyny będziemy prosić o powrót do uczestnictwa w życiu sakramentalnym. Zapraszam rodziców z dziećmi.

7. W sobotę o godz.7.30 wyruszymy na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów prac w naszej świątyni. Ofiarą do puszek wesprzemy Radio Anioł Beskidów

9. Bóg zapłać rodzinom, które sprzątały i dekorowały, kościół w minionym tygodniu.  W tym tygodniu troskę o piękno naszej świątyni powierzamy rodzinom: Bogacz, Sopel, Kaplita – Łukosz, Wróbel, Wróbel, Zbijowski, Milion, Piecha, Baścik, Pikuła, Przybylski z ul. Granicznej

10. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek w kancelarii, w godz.18.30 do 19.30 będę czekał na Rodziców i młodzież rozpoczynającą przygotowanie do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.

11. Planowane jest parafialne wyjście do kina, na film o nowych Błogosławionych Wyszyński – zemsta czy przebaczenie, zapisy dla zainteresowanych w zakrystii.

12. Zachęcam do czytanie prasy, polecam naszą Iskierkę Miłosierdzia, Małego i Dużego Gościa, który dzisiaj poświęcony jest nowym Błogosławionym.