Oddaję moje serce najmniejszemu i bezbronnemu

„Oddaję moje serce najmniejszemu i bezbronnemu”

 

W piątek 25.03.2022 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, już po raz czwarty w naszej parafii odbyła się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Podczas mszy świętej, przy zapalonych świecach, 46 parafian podjęło zobowiązanie duchowej adopcji, poprzedzone przyrzeczeniem, które je utwierdza.

Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką Bogu wiadomego, poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy.
Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W 1987 roku została przeniesiona do Polski.

Modlitwa codzienna:
Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014