Nie ma jak u Mamy

Już po raz 15-ty rodziny naszej diecezji, w tym również i nasi parafianie, udały się z wizytą do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Hasłem przewodnim było: „Rodzina Ulmów – wzór świętości dla naszych rodzin”.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową na dróżkach kalwaryjskich. Centralnym punktem była uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Piękne rozważania DK, jak również homilia ks. Biskupa nawiązywały do Błogosławionej Rodziny Ulmów. Biskup podkreślił, że rodzina Ulmów jest przykładem, gdzie były pielęgnowane wartości, przywiązanie do rodziny i wiary. Na marginesie ich Biblii, we fragmencie o miłosiernym Samarytaninie, zapisane było „Tak”, czego dopełnieniem była ich męczeńska śmierć za bliźniego. Na zakończenie Eucharystii, małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Tu, na Kalwarii zawsze można się wyciszyć, zapomnieć o problemach dnia codziennego, odpocząć w ramionach Mamy, bo Ona „Pociesza, Króluje, Uzdrawia”.

 


 

W dniu 16.09.2023r. odbyła się coroczna diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. My też parafianie wraz z księdzem proboszczem dołączyliśmy na Dróżkach Kalwaryjskich do pątników z diecezji bielsko-żywieckiej i wraz nimi przeżywaliśmy wspólną drogę krzyżową .

Każda rozważanie przy kolejnych stacjach tej drogi było poświęcone rodzinie Ulmów. Rodzinie, która 10.09.2023r. została ogłoszona błogosławioną. Rozważania bardzo mocno trafiały w serce i psychikę słuchających.
Oczami wyobraźni można było zobaczyć tą rodzinę i odczuć to co przeżywała. Miłosierni do końca tacy byli. Za to miłosierdzie ponieśli najwyższą cenę – śmierć całej rodziny. Czy w dzisiejszych czasach My katolicy bylibyśmy w stanie świadomie być tacy jak rodzina Ulmów…?

Na trasie drogi krzyżowej do poszczególnych stacji pątnicy nieśli duży drewniany krzyż. Krzyż nieśli reprezentanci stanów, wspólnot i grup, więc każdy z nas choć na chwilę też go mógł nieść w ciszy i zadumie.

O godzinie 12.30 odbyła się msza polowa pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Towarzyszyło jej hasło: ​”Rodzina Ulmów – wzór świętości dla naszych rodzin”. Muzyczną oprawę liturgii przygotował zespół Ondraszek ze Szczyrku a pięknie zaśpiewane przez nich pieśni i psalm w góralskim klimacie upiększył całą liturgię. Na końcu liturgii małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie gdzie przyrzekali sobie między innymi miłość wzajemną do końca swoich dni.

Dziękujemy Ci Maryjo za błogosławioną rodzinę Ulmów. Dziękuję za to że mogłam po prostu Cię odwiedzić i przed Twoim obliczem złożyć swoje podziękowania i prośby.

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014