Msza Prymicyjna Ks. Piotra Kani

„Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża, 

teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus”

 

26.05.2024 w naszej parafii odbyła się wyjątkowa uroczystość.
 W tym to dniu nowo wyświęcony kapłan ks. Piotr Kania, po raz pierwszy w obecności kapłanów, rodziców, rodziny, przyjaciół, znajomych i parafian odprawił swoją pierwszą Eucharystię – Mszę św. Prymicyjną.

„Dziś wyjątkowy dzień dla Ciebie księże Piotrze, dla Twoich bliskich i dla naszej parafii. Przybyłeś do naszej świątyni, ale i do Twojej świątyni jako kapłan. Witamy!
 Twoje kapłaństwo rozpoczęło się od chrzcielnicy. To wtedy zawarłeś przymierze 
z Panem Bogiem. Pierwszymi nauczycielami wiary byli dla Ciebie Twoi rodzice. To oni nauczyli Cię znaku krzyża i pierwszych słów modlitwy. Drodzy Państwo! Dziękujemy za to. Później Twoja wiara dorastała pod okiem kolejnych kapłanów i również im dziękujemy.
Aż usłyszałeś Ten Głos! Głos, którego nie zignorowałeś i poszedłeś za Panem.

Potem były już lata nauki, egzaminy, wiele, wiele godzin modlitwy i przemyśleń.
I doszedłeś do celu, zostałeś księdzem. Gratulujemy!
 A teraz ruszasz w podróż, w podróż, która życiem się zwie. Jest to podróż  nieznana, ale też niezwykła, bo zostałeś pomocnikiem Pana Boga. W tej podróży często słyszane będą słowa: praca, służba, zrozumienie, przebaczenie. Podczas tej podróży będą też przystanki.
Życzymy, aby na każdym z nich czekał Pan Jezus i życzliwi ludzie. Życzymy też, aby ta podróż była dobra, szczęśliwa, owocna.

Dziś wręczamy Ci w tym wyjątkowym dniu prezenty. Parafianie ofiarują Ci kopię Jezusa Miłosiernego i życzą, aby zawsze wędrował z Tobą. Róże Różańcowe wręczają Ci kielich, życząc, aby był zawsze pełen hostii, które ludzie będą chcieli przyjmować.
Do życzeń dołącza się również młodzież i schola naszej parafii, której byłeś założycielem
i pomysłodawcą.
 A kiedy Twoje kapłańskie ręce będą słabnąć, wracaj do nas do Miliardowic, przed obraz Jezus Miłosiernego i do swoich bliskich, by naładować swój kapłański umysł i swoje kapłańskie serce! Szczęść Boże!”

Parafianie

 

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014