Miesiąc Serca Jezusa

Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które bedą odprawiane w tygodniu na zakończenie Mszy św., natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

Jak dobrze przeżyć miesiąc Serca Jezusa?

Czerwiec jest szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W jaki sposób możemy dobrze przeżyć ten czas? Na początku przemeblujmy nasze serca i zbudujmy w nich mieszkania dla Jezusa. Oto 5 propozycji uczczenia Bożego Serca w czerwcu:

1. Uczestnicz w nabożeństwach czerwcowych
Nabożeństwo czerwcowe składa się z dwóch elementów: adoracji Najświętszego Sakramentu oraz litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w tej modlitwie możemy wyrazić nasze uczucia względem Boga, a rozważając litanijne wezwania, być dogłębnie dotkniętym Jego potęgą, heroizmem i miłością.

2. Rozpocznij lub ponów nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca
Najlepszą zachętą są słowa samego Jezusa wypowiedziane do św. Małgorzaty Marii Alacoque: „W przeobfitym miłosierdziu mojego Serca obiecuję ci, że wszechmogąca miłość mego Serca obdarzy łaską ostatecznego nawrócenia wszystkich, którzy przystąpią do Komunii Świętej przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca z rzędu; odejdą oni z tego świata w stanie łaski uświęcającej, dostąpiwszy sakramentów świętych, a moje Serce będzie dla nich w ostatnich chwilach bezpiecznym schronieniem”.

3. Spędź godzinę przy Sercu Jezusa
Godzinę Obecności przy Sercu Bożym proponuje Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to forma adorowania Boga w sercu przez jedną, wybraną godzinę. Nie chodzi o to, by odstawić na bok obowiązki i udać się do kościoła czy kaplicy, ale wielbić Boga przez pracę, naukę, rozmowy z bliskimi. To szkoła miłości i charakteru.

4. Zrób dobry uczynek – codziennie
Możemy to uczynić dopiero wtedy, gdy pozwolimy ogarnąć się Bożej miłości. Nasze serca odnawiane są w sakramentach – Eucharystii i pojednania. Czerpiąc ze źródeł miłości doskonałej, łatwiej będzie spojrzeć na bliźniego życzliwym okiem, zaoferować pomoc i zapanować nad egoizmem. Twórzmy atmosferę wsparcia – szczególnie wobec osób poranionych.

5. Przebacz tym, którzy na to czekają
Przebaczenie – dokonane w przestrzeni serca to największy prezent dla przebaczającego oraz dla krzywdziciela. Przed przebaczeniem drugiemu człowiekowi, ważne jest wcześniejsze pojednanie się z Bogiem i samym sobą. Warto skorzystać z rad zawartych w książce „Kod Miłosierdzia” ks. Marka Dziewieckiego.

Kult Najświętszego Serca jest niezwykłym wyrazem miłości Kościoła wobec Chrystusa. Wymaga postawy nawrócenia i zadośćuczynienia, wdzięczności, apostolskiego zaangażowania. Nie stawiajmy oporu Miłości!

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014