#LooknijDoPisma: Słowo Boże prowadzi do nadziei

„Słowo Boże zawsze podnosi. Daje nadzieję. Jeszcze się nie zdarzyło, żebym otworzył Biblię i nie odnalazł radości” – podkreśla ks. Marek Studenski, który wystąpił w specjalnym filmie zachęcającym do czytania Pisma Świętego. Filmowy klip nakręcony w scenerii beskidzkiego krajobrazu okolic Koszarawej promuje akcję #LooknijDoPisma, która polega na dzieleniu się ulubionymi zdaniami z Biblii w przestrzeni mediów społecznościowych.
Wikariusz generalny diecezji dzieli się swym świadectwem i opowiada, w jaki sposób codzienna lektura Pisma Świętego kształtuje jego relację z Bogiem.


„Na końcu rozważania, kiedy zaczynam modlić się Słowem, jestem podniesiony na duchu, odczuwam prawdziwą radość w sercu. To jest taka radość długodystansowa. Problemy są, ale one są przelotne. To taka sinusoida w życiu. Słowo Boże prowadzi tak, że nadzieja mnie nie opuszcza. To mi też mówi, że ostanie słowo w życiu należy do Jezusa. Jakby nie było, to Jezus zawsze wygrywa” – mówi w filmie ks. Marek Studenski.
Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. Jak zauważa ks. Piotr Góra, główny inicjator przedsięwzięcia, człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. „Warto zebrać takie zdania z Biblii. Chodzi o to, by uczestnicy #LooknijDoPisma opublikowali w używanych przez nich mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem: #LooknijDoPisma” – wyjaśnił i zaznaczył, że przedsięwzięcie to także sposób na odkrycie drogi do bogatego świata Biblii.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014