Jubileusz 35-lecia poświęcenia naszego Kościoła

Data 26.10.2023r na stałe wpisze się już w historię naszej Parafii. W tym dniu mija 35 lat od poświęcenia naszej Świątyni.

Nasze świętowanie rozpoczeliśmy już dzień wcześniej, całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. Główne uroczystości poprzedził wspólnie odmówiony różaniec, po czym nastąpił najważniejszy moment, czyli dziękczynna, jubileuszowa Msza Święta. Eucharystii przewodniczył długoletni proboszcz naszej parafii ks. Wacław Machura, w koncelebrze sześciu kapłanów:

Ks. Zygmunta – naszego proboszcza
Ks. Łukasza Zycha – diakona, który posługiwał w naszej parafii w latach 2004-2005
Ks. Damiana Majdaka – diakona, który posługiwał w naszej parafii w latach 2008-2009
Ks. Kazimierza Janiurka
Ks. Tomasza Michnioka
Ks. Damiana Wąska

 

Jubileusz był okazją do reaktywacji Misji parafialnych, które w naszej parafii odbyły się dokładnie pięć lat temu. Mieliśmy więc okazję dobrze przygotować nasze serca na modlitwę i dziękczynienie. Misje poprowadził ks. Damian Wąsek.

Ks. Damian, podczas jubileuszowej Eucharystii, wygłosił homilię, w której nawiązując do Miłosierdzia Bożego, odwołał się do Św. Jana z Kęt, którego rok obchodzimy w naszej Diecezji, a który słynął z wielkiego miłosierdzia. Przytoczył kilka legend związanych ze Świętym: „Nie mogąc inaczej zaradzić ludzkiej nędzy, rozdawał swoje odzienie i obuwie. Pod Jego drzwiami żacy często znajdowali przygotowany dla nich posiłek. W każdym potrzebującym widział Chrystusa”.

Dziękując Panu Bogu za naszą piękną świątynię, parafianie podziękowali również kapłanom za ich obecność w naszej parafii. Wręczone zostały jubileuszowe statuetki, książki oraz kwiaty. Podziękowania zostały również skierowane do wszystkich parafian i osób, które w jakikolwiek sposób angażowały się i pomagały oraz nadal angażują się w życie naszego kościoła i wspólnoty parafialnej.

Piękna to była uroczystość, która zawsze jest okazją do podsumowań naszego własnego zaangażowania w życie parafii. Były wspomnienia i łzy wzruszenia…

 

Z okazji jubileuszu wydana została książka “Opiekunka Pamięci”, która opisuje i przedstawia nasz kościół i parafię, od początku jej istnienia:

“Dziś chcemy aby każdy, kto “chociaż cząstkę swej duszy i pracy w świątyni zostawił” czuł się doceniony, dostrzeżony i przyjął podziękowania bez względu na to, czy znalał w tej książce swoje nazwisko, czy też nie”.

KLIKNIJ, aby przeczytać więcej na temat książki >

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014