Jezu Ufam Tobie

Pierwsza niedziela po Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego, które w naszej świątyni obchodzone jest bardzo podniośle – w tym dniu przypada święto patronalne, czyli tzw. odpust parafialny.

 

O godzinie 11:00 odprawiona została uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ksiądz Wacław Machura. Sprawując ofiarę eucharystyczną, ks. Wacław dziękował Bogu za 50 lat swojego kapłaństwa. U jego boku stali inni czcigodni jubilaci – ks. Antoni Reginek i ks. Józef Kozyra – również obchodzący 50-lecie przyjęcia święceń kapłańskich. Ksiądz Wacław był proboszczem naszej parafii przez 17 lat. W czasie jego posługi księża jubilaci często gościli w progach naszej świątyni. Przedstawiciele naszej wspólnoty złożyli jubilatom życzenia, a księdzu Wacławowi podziękowania za gorliwą i ofiarną posługę w Miliardowicach.

 

„50 lat to piękny jubileusz kapłaństwa. Z pewnością był to czas błogosławiony, ale i niejednokrotnie trudny i pełen troski. Za te lata ofiarnej i pracy i służby na wzór Chrystusa, dziękujemy Ci Księże Wacławie z całego serca. Życzymy aby Dobry Bóg udzielał obfitych darów nieba, dobrego zdrowia, pogody ducha, cierpliwości i ludzkiej życzliwości!”

 

Kazanie odpustowe wygłosił ks. Krzysztof, który od września przewodniczył naszym trzeciopiątkowym czuwaniom. Po zakończonej Mszy św. jak co roku można było poczęstować się kołaczem odpustowym.

Następnie, o godzinie 15:00 odprawione zostały uroczyste nieszpory oraz nabożeństwo, podczas którego została odśpiewana koronka do Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnie nasi parafianie w tym dniu mogli podzielić się życiem z drugim człowiekiem – w akcji krwiodawstwa wzięło udział 26 osób, z czego 20 oddało łącznie 9 litrów krwi.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to także ogólnopolskie święto CARITAS Polska – w tym roku obchodzone pod hasłem „Dzień Dobra”. Młodzież naszej parafii wraz z grupą charytatywną, miała okazję uczestniczyć w tym święcie, które zostało zorganizowane na terenie ośrodka BCK w Bielsku-Białej. Każdy wolontariusz otrzymał piękną żółtą koszulkę z tegorocznym logo.

Kulminacyjnym punktem było rozwinięcie przez wolontariuszy i żołnierzy 100-metrowej flagi Polski i Ukrainy, a także odśpiewanie hymnu obu państw. Jedną z wielu atrakcji był koncert Magdy Anioł, Marcina Stycznia i Adama Szewczyka „Deus Caritas Est” – „Bóg jest Miłością”, przeplatany fragmentami z Pisma Świętego. Całość zakończył muzyczny wieczór uwielbienia, podczas którego aktywnie włączyliśmy się we wspólny śpiew.

 

Dzień obfitujący w bardzo wiele atrakcji, ale spędzony z Tym, który jest dla nas najważniejszy –
Jezusem Miłosiernym.

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014