II Turniej Charytatywny o Puchar Biskupa Piotra Gregera

II TURNIEJ CHARYTATYWNY O PUCHAR BISKUPA PIOTRA GEGERA

Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Fundacja „Per Corda” pragną zaprosić wszystkich na II Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej Halowej „O Puchar Księdza Biskupa Piotra Gregera”.

Turniej rozegrany zostanie 19 czerwca (poniedziałek) w Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce, oś. XX-Lecia II RP 12. Rozgrywki grupowe rozpoczną się o godzinie 15.00, a finały o godzinie 17.00

W turnieju udział wezmą drużyny: Księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Diecezji Opolskiej, Kleryków Krakowskiego Seminarium Duchownego oraz drużyny Urzędu Powiatowego w Żywcu i Gminy Węgierska Górka – współorganizatorów rozgrywek.

Dla kibiców przewidziano liczne konkursy z nagrodami dla całych rodzin (będzie można wygrać m.in. kurs na prawo jazdy, weekend w Zakopanem, bilety do kina, do kręgielni), a także licytacje pamiątek sportowych i koszulek z podpisami zawodników m.in. TS Podbeskidzie, Rekordu Bielsko-Biała, Rakowa Częstochowa, Lukasa Podolskiego z Górnika Zabrze, piłka z podpisem Kuby Błaszczykowskiego).

Celem turnieju jest wsparcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych w Radziechowach, prowadzonego przez Fundację Per Corda. Dom w Radziechowach powstał w 2018 roku dzięki życzliwości Parafii św. Marcina w Radziechowach i zaangażowaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Fundacji Per Corda oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W placówce prowadzone są zajęcia dla dwadzieściorga dzieci z niepełnosprawnością w stopniu głębokim z całej Żywiecczyzny.

Serdecznie zapraszamy do Rodzinnego kibicowania.
Wstęp na turniej jest wolny. Podczas turnieju, będzie można nabyć cegiełki, których właściciele będą mogli wziąć udział w zabawach z nagrodami.

Ks. Robert Kasprowski
Diecezjalny Duszpasterz Sportowców

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014