II Turniej charytatywny o puchar Biskupa Gregera – relacja

W miniony poniedziałek 19.06.2023 w Węgierskiej Górce odbył się II charytatywny turniej o puchar biskupa Piotra Gregera. Celem turnieju było wsparcie domu osób niepełnosprawnych w Radziechowach.

W turnieju wzięły udział reprezentacje księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Diecezji Opolskiej, kleryków Krakowskiego Seminarium, przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Żywcu i Urzędu Gminy Węgierska Górka. Najlepszą drużyną okazała się drużyna księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej, z naszym Ksiądzem Zygmuntem w składzie.

Na zakończenie odbył się mecz gwiazd z udziałem zawodników TS Podbeskidzie i Rekord Bielsko-Biała oraz zawodników z poszczególnych drużyn.

Nie zabrakło gier i zabaw dla młodszych i starszych kibiców, gdzie udział brali również nasi parafianie. Do wygrania były cenne nagrody, m.in. bilety do kina, kurs prawo jazdy, weekend dla całej rodziny w Zakopanem. Aktywnie włączyliśmy się także w licytację koszulek z autografami sportowców. Można było także pokosztować pysznych ciast i innych przekąsek przygotowanych przez gospodarzy turnieju.

Gościem specjalnym był Pan Antoni Piechniczek i oczywiście Biskup Piotr Greger. Zabawa była przednia, a przy okazji zabawy można było wspomóc tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014