Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas!

Bez kategorii |

Za kolędę dziękujemy zdrowia szczęścia Wam życzymy

A żebyście długo żyli a po śmierci z Aniołami się cieszyli

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia , wraz z księdzem Zygmuntem wyruszyliśmy jako kolędnicy ulicami Miliardowic wyśpiewać wszystkim parafianom radość z narodzin Jezusa . Obowiązkowo należało się przebrać , więc każdy z nas stanął na wysokości zadania . Była Maryja z dzieciątkiem na rękach i Józef, były aniołki , pastuszki i góralka . Wędrując ulicami Miliardowic ze śpiewem na ustach wzmocnionym dodatkowym nagłośnieniem ,bardzo miło byliśmy odbierani przez mieszkańców a w szczególności dzieci . Częstowano nas wypiekami świątecznymi, robiono sobie z nami pamiątkowe zdjęcia, dziękowano nam za urozmaicenie świątecznego czasu. Chociaż kolędowanie przeciągnęło się do zmierzchu i trochę już bolały nogi to jednak pozostała satysfakcja z możliwości podtrzymania tradycji kolędowania ,która z różnych powodów coraz bardziej zanika.

Miliardowickie kolędowanie

W święto św. Szczepana schola parafialna razem w ks. Zygmuntem przebrana za postaci nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia, tj. Maryję, Józefa, anioły, pasterzy, przeszła ulicami Miliardowic.

Odwiedzili każdą ulicę naszej parafii śpiewając tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, składając życzenia świąteczne.

Niestety przez wzgląd na panującą pandemię nie mogli odwiedzić mieszkańców w ich domach, ale tylko wspólnie pokolędować na ulicy.

Mieszkańcy parafii bardzo serdecznie przyjęli kolędników, obdarowali pysznymi ciasteczkami, uśmiechem i dobrym słowem.