Festiwal młodych -Medjugorie

Nasi parafianie uczestniczyli w pielgrzymce do Medjugorie.
Swój pielgrzymi szlak rozpoczęli mszą święta w naszej parafii, a chwile po zakończeniu wyruszyli w dwudziesto godzinną podróż autokarem. W autobusie nie brakowało modlitwy oraz śpiewów w rożnych językach świata a to wszystko za sprawą Ks. Franciszka Płonki który towarzyszył im przez cały szlak pielgrzymi.

  Po dotarciu na miejsce parafianie uczestniczyli w trzydziestym “MladiFest” (festiwal młodych). W Festiwalu uczestniczyli młodzi z ponad 80 krajów świata, około 900 kapłanów oraz ponad 2 500 000 widzów drogą internetową. Po za MladiFest pielgrzymi z naszej parafii wspinali się na Podbrdo i uczestniczyli w objawieniu Matki Bożej. Jednak to nie był jedyny zdobyty szczyt. Kolejnym z nich było Križevac gdzie podczas wspinaczki odmawiali drogie krzyżową. Niektórym nie brakło odwagi i wspinali się boso po tym stromym podejściu. 
  Wśród Modlitw był również czas rekreacji i odpoczynku podczas którego parafianie zwiedzili wybrzeże Makarska wypoczywając nad Morzem Adriatyckim oraz modląc się w tamtejszym Adriatyckim Lourdes. Kolejnym miejscem wypoczynku były malownicze wodospady Kravica.
  Mimo dużych upałów nasi dzielni parafianie nie próżnowali i cieszą się że mogli odwiedzić Mateczkę i wypraszać u niej potrzebne łaski. Dziś z tęsknotą wracają z powrotem do domów i modlą się o możliwość powrotu w to piękne modlitewne miejsce. 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014