Dźwirzyno 2023 – relacje

Za nami już 5-ty rodzinny wyjazd nad morze. 16 lipiec 5.00 rano, nasz wyjazd rozpoczynamy mszą świętą w Miliardowicach. Tym razem naszym opiekunem będzie Diakon Piotr. Do Dźwirzyna dojeżdżamy po godzinie 16, jest piękna słoneczna pogoda… idziemy przywitać się z morzem.

Kolejne dni mijają nam na plażowaniu, spacerach po plaży i nad jezioro. Dzieciaki szaleją w morzu lub grają w siatkówkę plażową. Panowie rozgrywają turnieje w ping-ponga. Zdarzają się poranki kiedy pogoda nie dopisuje jednak nam to nie przeszkadza bo wtedy integrujemy się przy wspólnej kawie i rozmowach.
Wczasy w Dźwirzynie to nie tylko leżenie na plaży… to również wycieczki.

W Kołobrzegu odwiedziliśmy Oceanarium, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych ryb i stworzeń morskich. Potem udaliśmy się na rejs po morzu katamaranem Jantar. Na zakończenie dnia udaliśmy się na mszę świętą do Kołobrzeskiej Katedry. W piątkową noc chętne osoby pojechały na nocne zwiedzanie Trzebiatowa gdzie usłyszeli ciekawą historię tego miasta. Kolejna atrakcja to przejażdżka kolejką wąskotorową z Pogorzelicy do Trzęsacza gdzie oglądaliśmy ruiny a właściwie to już tylko jedną ścianę kościółka, które zabrało morze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy latarni morskiej w Niechorzu.

Rodzinny wyjazd parafialny to również coś dla ducha, codzienne spotkania z Panem Jezusem na mszy świętej. W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w Ewangelizacji w kościele w Dźwirzynie pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Prowadziła ją wspólnota Dla Nas Abba z księdzem proboszczem z tamtejszej parafii. To był piękny czas.

26 lipca po śniadaniu wyjechaliśmy niestety do domu. Po drodze zatrzymaliśmy się w Świebodzinie przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to druga co do wysokości figura Jezusa na świecie. Po zrobieniu wspólnych pamiątkowych zdjęć udaliśmy się na mszę świętą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W godzinach wieczornych wróciliśmy cali i szczęśliwi, naładowani pozytywnymi emocjami do naszych domów.

Dziękujemy serdecznie naszemu Proboszczowi Zygmuntowi za zorganizowanie po raz kolejny wspaniałych wakacji. Już nie możemy się doczekać kolejnych. Dziękujemy również naszemu Diakonowi Piotrowi, za opiekę nad naszą grupą, za wspólne rozmowy, za poświęcony nam czas. Podziękowania należą się również kierowcy autokaru Łukaszowi za to, że nas bezpiecznie zawiózł nad morze i z powrotem do domu.

 


 

16 lipca rozpoczął się kolejny wakacyjny wyjazd nad morze do Dźwirzyna. Pogoda rozpieszczała nas od samego rana, przynosząc promienie słońca. W godzinach wieczornych dotarliśmy na miejsce i załapaliśmy się na zachód słońca. W czasie wyjazdu zażywaliśmy kąpieli słonecznych a niektórzy kąpieli w morzu. Spędzaliśmy czas na plażowaniu, spacerach oraz na licznych rozmowach, na po śniadaniowej kawie, albo pobiednej. W tym roku naszym opiekunem był dk Piotr, który zapewnił nam kilka atrakcji, wycieczkę do Kołobrzegu i rejs statkiem, nocne zwiedzanie Trzebini oraz przejazd kolejką do Trzęsacza. Oczywiście mieliśmy możliwość uczestnictwa w codziennej Mszy świętej i adoracji. Wyjazd był dla nas wspaniałym czasem wypoczynku i nabrania sił na kolejny rok pracy. We wspomnieniach zostaną piękne widoki, czas spędzony wspólnie oraz pyszne gofry i lody 🙂

 


 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014