Dzieło Żywego Różańca – Paulina Jaricot

W ciągu kilku lat stała się jedną z największych postaci Kościoła w XIX w. Chciała ratować świat. Założyła wielkie dzieła, do których należały m.in. Żywy Różaniec i Dzieło Rozkrzewiania Wiary. 22 maja 2022r w Lyonie papież Franciszek ogłosił ją Błogosławioną.

„Paulina Jaricot urodziła się w bogatej rodzinie przemysłowców lyońskich. W młodości założyła dzieło wspierania misji – dzisiejsze Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – oraz popularne na całym świecie stowarzyszenie modlitewne – Żywy Różaniec. Umarła w nędzy, odarta ze znaczenia, wpływów, poparcia, przyjaźni, zapomniana i ogołocona. Po śmierci w jej rzeczach osobistych znaleziono karteczkę: „Kochałam Jezusa Chrystusa ponad wszystko na ziemi i z miłości ku Niemu bardziej niż samą siebie kochałam wszystkich, którzy byli obciążeni pracą lub cierpieniem”. Te słowa są przesłaniem dla każdego członka Żywego Różańca – miłość jest owocem modlitwy różańcowej odmawianej całym życiem.”

Maryja wskazuje na różaniec, który ma moc uprosić pokój dla świata i zakończyć wszelkie wojny i spory, to gdzie mamy szukać ratunku, kiedy widzimy co dzieje się z rodziną, jak szatan uderza w fundament życia ludzkiego – w rodzinę. Również Św. Jan Paweł II w swoim świadectwie „List o Różańcu” podał powody, które sprawiają, że należy przypomnieć o aktualności modlitwy różańcowej, a jest to pilna potrzeba wołania do Boga o dar pokoju oraz równie pilna potrzeba wysiłków i modlitwy za rodzinę.

Paulina Jaricot znalazła prosty i wypróbowany sposób aby Ewangelia dotarła na krańce świata, a różaniec stał się modlitwą wszystkich. Sposób ten jest wciąż aktualny i potrzebny nam, zabieganym ludziom, żyjącym bez chwili oddechu. Nie musimy wymyślać nic nowego: Żywy Różaniec był, jest i zawsze będzie obecny w rodzinie – dom, w którym choć jedna osoba należy do Żywego Różańca, jest przez cały czas opleciony różańcem.

Czy potrzeba lepszej i skuteczniejszej ochrony rodziny? Nie narzekajmy więc i nie popadajmy w rozpacz. Bierzmy z ufnością różaniec do rąk i razem jako wielka rodzina Żywego Różańca módlmy się o świętość naszych rodzin. Szturmujmy niebo modlitwą różańcową i prośmy o ocalenie naszych rodzin spośród zamętu tego świata. Niech różaniec przemienia nasze serca i domostwa i czyni je potężną twierdzą nie do zdobycia, gdzie króluje Chrystus i Jego miłość. Nie pozwólmy aby różaniec był kojarzony z dewotkami. Uczmy dzieci i wnuki tej modlitwy, aby wiedziały, gdzie jest siła w trudnościach życiowych. Niech różaniec stanie się naszą ulubioną modlitwą: modlitwą naszych rodziny.

W naszej wspólnocie parafialnej modli się trzynaście Żywych Róż Różańca Świętego:

 • róża żeńska bł. Angelii Truszkowskiej
 • róża mieszana św. siostry Faustyny Kowalskiej
 • róża męska św. Maksymiliana Kolbego
 • róża męska św. Rafała Kalinowskiego
 • róża męska św. Jana z Dukli
 • róża żeńska św. Jana Sarkandra
 • róża żeńska bł. Honorata Koźmińskiego
 • róża żeńska św. Melchiora Grodzieckiego
 • róża żeńska bł. Edmunda Bojanowskiego
 • róża żeńska św. Królowej Jadwigi
 • róża żeńska bł. Antoniny Kratochwil
 • róża kapłańska św. Jana Pawła II
 • róża rodzin św. Jana Pawła II

 

Więcej na temat Żywych Róż Różańca Świętego w naszej wspólnocie dowiesz się klikając tutaj ->

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014