Droga Krzyżowa Górskimi Ścieżkami

Idź za Jezusem!

Droga Krzyżowa Górskimi Ścieżkami – w takiej właśnie DK mogliśmy uczestniczyć w miniony piątek – od kościoła w Rajczy poprzez Compel, Wilczy Groń, Kręcichłosty, Herdula, Zapolanka, Hala Redykalna, Schronisko PTTK na Hali Boraczej, Sarnówka, Sury Groń.

Nasze wędrowanie po górach rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy, którą odprawił nasz Ks. Proboszcz Zygmunt Mizia. 
Ks. Zygmunt przygotował również wszystkie rozważania DK i przewodniczył całej DK.
Rozważania związane były z naszym bardzo nam bliskim Świętym – Janem Pawłem II. Po Mszy Św. wyruszyliśmy na szlak, który przygotowali dla nas panowie z GOPR-u. Każda stacja DK oznaczona była oświetlonym krzyżem, który każdy z nas mógł wziąć na swoje ramiona i przebyć z nim kolejne odcinki szlaku.

Piękna, choć niełatwa to była droga krzyżowa. Do przejścia było prawie 20 km. Trzeba było pokonać własne słabości, niedomagania, aby wraz z Jezusem kroczyć Jego DK. Były odcinki łatwe, ale również i takie, gdzie każdy kolejny krok wydawał się być tym ostatnim. Ale właśnie wtedy z pomocą przychodził Jezus i pomagał pokonać te najtrudniejsze odcinki.

Droga Krzyżowa w ciszy, bez zbędnych słów, w zadumie, rozmodleniu. Czas pełen łaski. 
Ktoś mnie zapytał: „ po co to robisz, po co tam idziesz, jaki ma wymiar taka droga krzyżowa” – krótka odpowiedź: „spotkanie z Bogiem, idę, bo mam swoje intencje. Jest to dla mnie czas skupienia, czas na bycie ze sobą i z Bogiem.” Za to dziękuję – że mogłam uczestniczyć w tym misterium, że mimo chwil słabości dotarłam do celu.

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014