W dniach poprzedzających Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasza wspólnota parafialna uczestniczyła w tradycyjnych nabożeństwach błagalnych przy krzyżach i kapliczce. Był to czas proszenia Boga o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, dobre urodzaje, sprzyjającą pogodę oraz ochronę przed klęskami żywiołowymi.
Każdego dnia wierni gromadzili się w innym miejscu, przy przydrożnych znakach wiary znajdujących się na terenie naszej parafii. Modlitwa prowadziła nas kolejno:
– pierwszego dnia do krzyża u Państwa Dąbrowskich,
– drugiego dnia do kapliczki św. Józefa u Państwa Kroczek,
– trzeciego dnia do krzyża u Państwa Waleczek.
Podczas spotkań śpiewaliśmy Litanię Loretańską oraz odmawialiśmy część Różańca Świętego. Przez wstawiennictwo Matki Bożej zawierzaliśmy Bogu nasze rodziny, całą parafię, pracę rolników i wszystkich ludzi pracy. Prosiliśmy także o Bożą opiekę nad polami, ogrodami i gospodarstwami oraz o błogosławieństwo dla codziennego trudu.
W czasie nabożeństw zanosiliśmy do Boga modlitwę: „Boże, Stwórco i Ojcze, pobłogosław pracę rąk naszych, daj urodzaj ziemi i chroń nas od klęsk i niepogody. Spraw, abyśmy z wdzięcznością korzystali z Twoich darów i dzielili się nimi z potrzebującymi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali miejsca modlitwy, uczestniczyli w nabożeństwach oraz włączyli się we wspólny śpiew i modlitwę różańcową.