33-dniowe rekolekcje #lednicawdomu

Już 3 maja zaczynamy 33-dniową duchową przygodę! Zróbmy to razem!
 
Słyszeliście kiedyś o 33-dniowych rekolekcjach? Jeśli nie  czas to zmienić! Jest to bardzo popularna forma rekolekcji, z której korzystają osoby w różnym wieku na całym świecie.
 
Totus Tuus” [„Cały Twój” to motto biskupie Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II, które stało się tajemnicą Jego życia i świętości. Wyraża ono duchowość oddania się Maryi, przez którą chcemy SZYBCIEJ, ŁATWIEJ, PEWNIEJ i BEZPIECZNIEJ dojść do JEZUSA!
 
Droga ta została opisana przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w słynnym Traktacie oprawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. To właśnie z tej książki pochodzą słowa: “CAŁY TWÓJ”. Wyrażają one sedno duchowej drogi, na którą wchodzi dziś coraz więcej młodych osób.
 
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 33-dniowe rekolekcje w formie video, które będziemy publikować CODZIENNIE, rozpoczynając od 3 maja. Znajdziecie je na naszym kanale  YouTube Lednica2000, na Stronie WWW oraz  na Facebooku Lednica2000
 
Każdy filmik składa się z czterech części, którą prowadzi inna osoba:
1. Siostra Anna Maciejewska będzie nas wprowadzać w temat dnia oraz poprowadzi modlitwę.
2. Ojciec Wojciech Surówka OP, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000, zachęci nas do lektury duchowej, opartej na nauczaniu św. Jana Pawła II.
3. Łukasz Czechyra zaprosi nas do rozważenia konkretnego fragmentu Słowa Bożego.
4. Adrian Pakuła podsumuje temat dnia oraz dopełni go świadectwem, a czasem także zaproszeniem do małego zadania duchowego.
 
Wierzymy, że będzie to dla nas wszystkich czas wielkich łask oraz obfitego Bożego błogosławieństwa!
 
Jak owocnie przeżyć ten czas rekolekcji? Przyjmijcie od nas kilka dobrych wskazówek:
1. Znajdź specjalny czas – wygospodaruj pół godziny dziennie na przeżycie tych rekolekcji.
2. Obejrzyj filmik oraz poświęć 15 minut na rozważanie i 15 minut na modlitwę.
3. Rozważaj, pytaj, szukaj – filmiki są tylko pomocą;najważniejsze, aby pod ich wpływem zadawać sobie pytania, co ten konkretny tekst mówi do mnie.
4. Postaraj się nie tylko rozważać słowo, ale zobacz, do czego ono cię wzywa; wyznacz sobie codzienne niewielkie zadanie.
5. Postaraj się prowadzić notatki, spisywać choćby kilka słów, intuicji, które pojawiły się w ciągu dnia.
6. Postaraj się w czasie tych rekolekcji przystąpić dospowiedzi świętej, jak również uczestniczyć w Eucharystii (w parafii lub transmitowanej).
7. Zapamiętaj krótkie modlitwy, tzw. akty strzeliste, który będą dołączone do rozważań  będą Cię one prowadziły przez cały dzień, oraz będą przypominały o temacie rozważań.
 
Przygotowując te rekolekcje, daliśmy z siebie wszystko. Pamiętaj jednak: NAJWIĘCEJ ZALEŻY OD CIEBIE! 
 
Włóż w te rekolekcje całe swoje serce, wypłyń z Maryją na głębię Miłości Jezusa, a zobaczysz i przekonasz się, że owoce tych rekolekcji Cię zaskoczą!
 
Jeśli chcesz zrobić dobry uczynek, UDOSTĘPNIAJ CODZIENNIE filmiki z danego dnia rekolekcji, aby te treści mogły dotrzeć do innych młodych osób ♥
 
Przygotuj się i startuj z nami  ZACZYNAMY JUŻ 3 MAJA!

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014