Światowy Dzień Chorego 2024

Światowy Dzień Chorego – „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.
(Rdz 2, 18)

 

W dniu 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego, ustanowiony w 1992 roku przez Św. Jana Pawła II. Święto to Papież ustanowił po to, żeby zwrócić uwagę świata i uwrażliwić ludzi na potrzeby człowieka chorego i cierpiącego, a także dostrzec tych, którzy każdego dnia, czy to zawodowo, czy też z potrzeby serca towarzyszą i pomagają chorym i cierpiącym. Jak mówi Papież Franciszek  „człowiek jest zawsze od kogoś zależny na każdym etapie życia, tym bardziej choroby.”

W przeddzień tego Święta w naszej świątyni o godz. 13-tej odprawiona została uroczysta Msza Św w intencji wszystkich chorych, cierpiących i starszych parafian, podczas której, kapłani – Ks Stanisław i ks. Kazimierz udzielili sakramentu namaszczenia chorych. Ks. Kazimierz w swojej homilii nawiązał do osoby Św. Jana Pawła II, który to wiele uwagi i troski poświęcał chorym, na co miały wpływ także jego doświadczenia życiowe. Podczas swojej pielgrzymki do Polski mówił do chorych: „Moja siła – z Was. Chory ma swoją godność,  a cierpienie które znosi to skarb, który trzeba właściwie wykorzystać.”

Po Mszy Św. wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek do naszego Domu Kultury. Licznie zgromadzeni seniorzy mogli zakosztować przysmaków i słodkości, które przygotowały dla nich Panie z Koła Emerytów wraz z Parafialną Grupą Caritas.

 

„Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Nie zapominajmy o tym! Powierzmy się Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych, aby wstawiała się za nami i pomagała nam być twórcami bliskości i relacji braterskich” – Papież Franciszek

 

GALERIA

 

Lista telefonów kontaktowych

Telefon stacjonarny:

📞 32 215 70 83

W sprawach nagłych:

📞 600 150 014